LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Seminarium online – Platforma NI FlexRIO od podszewki

Bezpłatne seminarium online firmy National Instruments jest doskonałą okazją, aby dowiedzieć się więcej o zaletach stosowania FPGA (Field-Programmable Gate Array – programowalnych macierzy bramek logicznych) w aplikacjach testujących i systemach wbudowanych, oraz modułów FlexRIO pracujących w oparciu o platformę PXI. Prezentacja będzie prowadzona w języku polskim, przez inżyniera Mateusza Stokłosę. Zarówno w trakcie, jak i po seminarium, uczestnicy będą mieli szansę zadawania pytań. Udział w seminarium wymaga rejestracji. Więcej informacji o seminarium można znaleźć na stronie internetowej firmy National Instruments.

Tematyka seminarium

1. Podstawy technologii FPGA

Programowalna macierz bramek logicznych jest układem scalonym, którego funkcjonalność może być definiowana programowo. Oznacza to możliwość tworzenia specjalistycznych procesorów dedykowanych dla konkretnych aplikacji bezpośrednio za pomocą oprogramowania.  Pierwsza część prezentacji  będzie zawierała podstawowe zasady działania FPGA niezbędne do zrozumienia opisywanej technologii, wraz z opisem podstawowych elementów, z których składają się te układy, takich jak np. bramki logiczne czy programowalne połączenia.

2. Platforma NI FlexRIO

W drugiej części prezentacji uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat niektórych właściwości FPGA, takich jak ich niezawodność i możliwość równoległego wykonywania zadań. Cechy te wpływają w olbrzymim stopniu zarówno na jakość tworzonych aplikacji testujących, jak i na parametry oraz funkcjonalność platformy FlexRIO.  Co więcej, przedstawiony zostanie sposób wykorzystania dostępnej technologii bezpośredniego strumieniowania danych (peer-to-peer streaming), która wnosi elastyczne i niezawodne rozwiązanie w zakresie przekazywania informacji dla wymagających aplikacji.

3. Przewaga FPGA w aplikacjach wbudowanych

Pod koniec zaprezentowane zostanie, jak platforma FlexRIO pomaga rozwiązać trudny problem tworzenia specjalistycznych rozwiązań sprzętowych, zapewniając gotowe bloki i układy przetwarzające sygnały. Dzięki korzyściom płynącym z zastosowania technologii FPGA, projektowanie i budowa własnych modułów w sposób tradycyjny nie jest już konieczna – funkcjonalność sprzętu jest definiowana na poziomie oprogramowania. Dzięki temu, uwaga programisty może skupić się w pełni na np. wykorzystywaniu DSP, tworzeniu algorytmów pomiarowych, czy implementacji protokołów cyfrowych.

Termin seminarium

15 grudnia 2011 godz. 10:00-11:00

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!
Tagi: DSP, FPGA