Podwójny nadajnik-odbiornik CAN firmy ON Semiconductor

 

 

 

Firma ON Semiconductor rozszerzyła swoją ofertę rozwiązań komunikacyjnych o układ NCV7441 będący podwójnym nadajnikiem-odbiornikiem CAN. Zastosowanie układu z dwoma blokami nadawczo-odbiorczych CAN w jednej obudowie umożliwia zaoszczędzenie powierzchni płytki PCB w aplikacjach wykorzystujących więcej niż jeden układ nadajnika-odbiornika CAN.

Bloki nadawczo-odbiorcze CAN mogą pracować niezależnie od siebie. Oznacza to, że każdy z nich może zostać dołączony do innego kontrolera CAN sterującego jego pracą oraz do innej magistrali CAN. Ponadto istnieje możliwość sterowania niezależnie trybem pracy każdego z bloków transmisyjnych. Dostępne tryby to normalny tryb pracy i tryb o obniżonym poborze prądu, podczas którego nadajnik-odbiornik jest budzony ze stanu uśpienia pod wpływem odebrania ramki CAN z magistrali. Cecha ta umożliwia ograniczenie zużycia prądu przez układ.

NCV7441 realizuje transmisję ramek CAN z prędkością do 1 Mbit/s włącznie. Układ oferowany jest przez producenta w obudowie SOIC z 14 wyprowadzeniami. Cena nowego produktu firmy ON Semiconductor została ustalona na 0.95 USD przy zamówieniach w wysokości 3000 sztuk. Układ NCV7441 może być zasilany napięciem z przedziału 4.75 V – 5.25 V i jest dostosowany do pracy w zakresie temperatur od -40° C do 150° C. Pobór prądu układu podczas normalnego trybu pracy wynosi 5 mA (aktywny jeden blok transmisyjny) lub 10 mA (aktywne dwa bloki transmisyjne), natomiast w trybie o niskim poborze prądu układ zużywa nie więcej niż 35 µA.

Więcej o układzie NCV7441 firmy ON Semiconductor można dowiedzieć się na stronie producenta.

Dystrybutorem ON Semiconductor w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze