Konkurs Digilent Design Contest 2012 dla fanów FPGA i mikrokontrolerów PIC

 

 

 

 

Firma Digilent – największy na świecie producent zestawów uruchomieniowych i ewaluacyjnych dla układów FPGA firmy Xilinx i mikrokontrolerów PIC firmy Microchip – ogłasza europejski konkurs na aplikację zaimplementowaną na dowolnym zestawie z jej oferty. Zgłoszenia pomysłów na projekty konkursowe są przyjmowane do 23 grudnia 2011, a 15 stycznia 2012 ogłoszone zostaną wyniki selekcji zgłoszonych projektów przez jury konkursowe. Po tym terminie autorzy projektów zaakceptowanych do realizacji otrzymają od firmy Digilent wybrane zestawy narzędziowe, umożliwiające wykonanie projektów. Finał konkursu odbędzie się 12 i 13 maja 2012 w Rumunii.
Konkurs jest przeznaczony przede wszystkim dla studentów i hobbystów zajmujących się projektowaniem dla FPGA i mikrokontrolerów PIC i będą kwalifikowane w takich właśnie kategoriach.

Dystrybutorem zestawów firmy Digilent w Polsce jest KAMAMI.pl.

Projekty dla FPGA mogą być przygotowywane za pomocą dowolnych narzędzi, m.in. Xilinx ISE WebPack lub ISE Foundation, National Instruments LabView itp.
Projekty dla mikrokontrolerów PIC powinny być przygotowane za pomocą środowiska MPLAB firmy Microchip, także na platformę Digilent’s chipKIT (PIC-owy odpowiednik Arduino).

Pełna oferta zestawów firmy Digilent dostępnych w Polsce jest dostępna tu.

Do pobrania

O autorze