Konkurs „IQRF Wireless Challenge” na aplikację wykorzystującą moduły radiowe IQRF

 

MICRORISC – czeska firma specjalizująca się w projektowaniu, imporcie i dystrybucji najnowocześniejszych komponentów i modułów elektronicznych – ogłosiła konkurs “IQRF Wireless Challenge” na aplikację wykorzystującą moduły do komunikacji bezprzewodowej IQRF. IQRF jest platformą umożliwiającą tworzenie energooszczędnych i niezawodnych rozwiązań łączności radiowej niskiej prędkości np. do celów telemetrii i automatyki budynkowej. Zakres możliwych zastosowań jest bardzo szeroki: od prostych urządzeń zdalnego sterowania do rozbudowanych systemów sieciowych.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich osób chcących wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w celu zrealizowania autorskiego projektu, który korzysta z komunikacji bezprzewodowej bazującej na rozwiązaniach IQRF. Organizator konkursu – firma MICRORISC – przewidział dwie kategorie konkursowe, w których łączna suma nagród opiewa na kwotę 10.000 USD:

 1. Najlepsza aplikacja IQRF
  • Pierwsze miejsce: nagroda w wysokości 3000 USD
  • Drugie miejsce: kupon w wysokości 1000 USD na zakup produktów IQRF
  • Trzecie miejsce: kupon w wysokości 1000 USD na zakup produktów IQRF
 2. Najlepszy studencki projekt IQRF
  • Pierwsze miejsce: nagroda w wysokości 2000 USD
  • Drugie miejsce: kupon w wysokości 1000 USD na zakup produktów IQRF
  • Trzecie miejsce: kupon w wysokości 1000 USD na zakup produktów IQRF

Dodatkowo przewidziana została nagroda specjalna (1000 USD), którą otrzyma losowo wybrany projekt spełniający kryteria konkursowe. Ponadto autor najciekawszej koncepcji projektu lub najlepszego pomysłu na usprawnienie platformy IQRF zostanie nagrodzony tabletem PC.

Zgłoszone do konkursu prace będą oceniane przez jury złożone z trzech inżynierów z firmy MICRORISC, profesora z Politechniki w Brnie oraz eksperta z organizacji IARIA (International Academy, Research and Industry Association). Projekty konkursowe będą oceniane pod względem ich złożoności, przydatności, oryginalności, funkcjonalności, jakości kodu źródłowego oraz dokumentacji. Każde kryterium jest punktowane w skali od 0 do 10 i mnożone przez wagę kryterium. Suma otrzymanych iloczynów jest wyznacznikiem wartości każdego projektu, zgodnie z którym zostanie on umieszczony w rankingu prac konkursowych.

Konkurs trwa od 1 grudnia 2011 r. do 31 marca 2012 r. Ogłoszenie wyników jest planowane na kwiecień 2012 r. Uczestnicy konkursu mają możliwość zakupu zestawu uruchomieniowego DS-START-02 lub DS-MESH-02 z rabatem do 70 %. Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Dystrybutorem firmy MICRORISC w Polsce jest Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze