LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
IoT

Seminarium „Przyrządy modułowe oparte na platformie PXI”

Firma National Instruments zaprasza do uczestnictwa w nadchodzących seminariach poświęconych przyrządom modułowym. Omówione w nich zostaną następujące zagadnienia:

  • W jaki sposób przyrządy modułowe i technologia PXI pomagają pokonać ograniczenia tradycyjnych urządzeń?
  • W jaki sposób w krótkim czasie zbudować złożony, automatyczny system pomiarowy lub tzw. tester?

Podczas seminarium eksperci National Instruments odpowiedzą na wiele pytań:

  • Czym przyrządy modułowe różnią się od tradycyjnych urządzeń pomiarowych, opartych o interfejsy GPIB, Ethernet lub RS232/485?
  • W jaki sposób zsynchronizować oraz zintegrować w jednym systemie większość popularnych przyrządów modułowych, takich jak oscyloskopy, generatory, multimetry, zasilacze, matryce przełączników oraz wektorowe analizatory widma czy wektorowe analizatory sieci?
  • Jak wykorzystać podstawowe lub zaawansowane metody wyzwalania w aplikacjach wymagających ścisłej integracji pomiarów analogowych, komunikacji cyfrowej w różnych standardach (CAN, RS-485, I2C, inne), systemów rozpoznawania obrazu oraz systemów sterowania silnikami?
  • W jaki sposób zbudować system o dużej liczbie kanałów pomiarowych, łączący odczyty z czujników tensometrycznych, akcelerometrów, mikrofonów, termopar lub innych?
  • W jaki sposób sterowniki do urządzeń, oprogramowanie deweloperskie czy moduły programowe do analizy sygnałów, uzupełniają platformę PXI?
  • Jak korzystając z tych samych narzędzi budować systemy o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, począwszy od prostych aplikacji inżynieryjnych po złożone, wielokanałowe systemy testowe?

Daty i godziny seminariów

Seminaria odbędą się w 9 miastach Polski na przełomie stycznia i lutego:

24 stycznia, godz. 9:00-15:00, Gdańsk
25 stycznia, godz. 9:00-15:00, Poznań
26 stycznia, godz. 9:00-15:00, Łódź
27 stycznia, godz. 9:00-15:00, Katowice
31 stycznia, godz. 9:00-15:00, Wrocław
1 lutego, godz. 9:00-15:00, Kraków
7 lutego, godz. 9:00-15:00, Warszawa
9 lutego, godz. 9:00-15:00, Szczecin

Udział w seminariach jest bezpłatny.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!