LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Seminarium internetowe dotyczące projektowania i symulacji obwodów zasilania przy użyciu SupIRBuck On-line Design Tool

Portal element14 zorganizuje bezpłatne seminarium internetowe dotyczące narzędzia SupIRBuck On-line Design Tool. Seminarium poprowadzi inżynier aplikacyjny Cahit Gezgin demonstrując możliwości tego narzędzia na przykładzie projektu aplikacji z  tranzystorami FET pracującymi pod obciążeniem.

SupIRBuck On-line Design Tool firmy International Rectifier to łatwe w obsłudze internetowe narzędzie projektowe pozwalające na szybki wybór i symulację działania układów zasilania z rodziny SupIRBuck oraz optymalizację schematów zawierających te układy. Na podstawie parametrów zadanych przez projektanta, internetowe narzędzie SupIRBuck wybiera układ odpowiedni do danego zastosowania. Narzędzie pozwala użytkownikowi na podgląd schematu elektrycznego, tworzenie projektu referencyjnego wraz z obliczeniem kosztu projektu (na podstawie spisu elementów), oglądanie przebiegów napięcia i prądu (analizę AC, stanu ustalonego, analizę czasową) oraz przeprowadzenie złożonej analizy temperaturowej.

Układy SupIRBuck mogą pracować z obciążeniem do 15 A i napięciami wejściowymi od 1.5 V do 27 V. Są one odpowiednie do projektowania systemów zasilania dla komputerach wbudowanych, układów FPGA, mikrokontrolerów itp. Więcej informacji o sieciowym narzędziu SupIRBuck można znaleźć w krótkiej prezentacji producenta.

Firma International Rectifiers oferuje wsparcie dla układów SupIRBuck  w postaci zestawów ewaluacyjnych, przykładowych projektów referencyjnych, a także dokumentacji technicznej i not aplikacyjnych.

Więcej informacji na temat seminarium, w tym formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej portalu element14.

Termin i data seminarium

18.01.2012 godz. 19.00 – 20.00

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!