LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Konwerter USB-SPI firmy Microchip

 

 

 

 

Firma Microchip zaprezentowała konwerter USB-SPI o nazwie MCP2210. Jest to mały i tani układ pozwalający dodać funkcjonalność komunikacji USB do systemów wykorzystujących standard transmisyjny SPI.

Producent zapewnia bogate wsparcie techniczne dla swojego nowego produktu w postaci darmowych bibliotek DLL, narzędzia konfiguracyjnego, dokumentacji technicznej i przykładowych kodów źródłowych. Wszystkie materiały dostępne są na stronie internetowej produktu. Dzięki temu nawet użytkownicy bez wcześniejszego doświadczenia z protokołem USB będą mogli w prosty sposób dodać obsługę USB do swego projektu.

Możliwości układu MCP2210 oraz dostarczane z nim oprogramowanie i narzędzia pozwalają na realizację komunikacji USB między konwerterm a urządzeniami zewnętrznymi pracującymi pod systemem operacyjnym Windows 7, Linux lub Mac OS. Jest to rozwiązanie typu plug-and-play, dzięki czemu dodanie obsługi USB do istniejących systemów (w celu np. magazynowania i transferu danych, analizy, a także korzystania z innych możliwości USB) jest niezwykle proste.

Konwerter dostępny jest w 20-pinowej obudowie SSOP oraz QFN (o wymiarach 5 x 5 mm). Oprócz mechanizmu konwersji USB-SPI, układ MCP2210 wyposażony jest w 9 wyprowadzeń wejścia-wyjścia ogólnego przeznaczenia, które mogą być konfigurowane i używane zarówno z poziomu komputera PC (komunikacja przez USB), jak i z poziomu urządzenia, w którym zaimplementowany jest układ (komunikacja przez SPI).

Układ MCP2210 oferowany jest w cenie 1.4 USD (obudowa SSOP) lub 1.52 USD (obudowa QFN).  Próbki i zamówienia ilości hurtowych są już dostępne. Dodatkowe informacje na temat układu MCP2210  można uzyskać na stronie internetowej firmy Microchip.

W celu umożliwienia szybkiego rozpoczęcia pracy z układem MCP2210 firma Microchip opracowała zestaw testowy MCP2210 Evaluation Kit, który jest dostępny w cenie 29.99 USD.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!