LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Płytka rozwojowa dla mikrokontrolerów Texas Instruments Hercules od IAR Systems


 


Firma IAR Systems rozszerzyła swoją ofertę zestawów ewaluacyjnych o płytkę rozwojową dla mikrokontrolerów Hercules firmy Texas Instruments. Na płytce oznaczonej symbolami TMDXRM48HDK umieszczony został oparty na rdzeniu ARM Cortex-R4F mikrokontroler RM48L950, który może pracować z częstotliwością taktowania do 200 MHz (320 DMIPS). Układ wyposażony został w pamięć Flash, Data Flash i RAM o pojemności odpowiednio 3072 kB, 64 kB oraz 256 kB. Wśród zasobów zintegrowanych w strukturze mikrokontrolera znajdują się między innymi interfejsy komunikacyjne (Ethernet, USB, CAN, I2C, MibSPI, SPI, SCI, UART, LIN), liczniki, przetwornik A/C, moduł DMA, interfejs dla pamięci zewnętrznej i porty I/O. Dodatkowo RM48L950 posiada zintegrowane peryferia i mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo systemów opartych na tym układzie: blok korekcji błędów pamięci (ECC – Error Correction Code), automatyczny test CPU i pamięci RAM, moduł sygnalizacji błędów z zewnętrznym pinem błędu oraz mechanizm monitorujący napięcie i sygnał zegarowy. Układ zasilany jest napięciem o dwóch wartościach: 1.2 V (Core Supply Voltage) oraz 3.3 V (I/O Supply Voltage). Mikrokontroler dostosowany został do pracy w zakresie temperatur od –40 °C do +105 °C. Układ RM48L950 produkowany jest w obudowie NFBGA o 337 wyprowadzeniach.


Firma IAR Systems wyposażyła swoją nową płytkę rozwojową w grupę dołączonych do mikrokontrolera RM48L950 układów i innych komponentów dodatkowych. Są wśród nich dwa nadajniki-odbiorniki CAN, czujnik oświetlenia, czujnik temperatury, układ pamięci SDRAM 8 MB, układ kontrolera USB dla wirtualnego portu COM, programowalne diody LED (dwie trzykolorowe, sześć białych), dwa przyciski (programowalny i reset), wbudowany zasilacz, gniazda interfejsów komunikacyjnych (Ethernet, CAN, USB oddzielnie dla trybu host i device), gniazdo na kartę pamięci microSD, złącza rozszerzeniowe i złącze dla programatora/debugera JTAG.


Oprócz płytki rozwojowej, na wyposażeniu nowego zestawu ewaluacyjnego firmy IAR znajduje się zewnętrzny programator i debugger IAR J-Link Lite. Urządzenie to obsługuje standard JTAG oraz SWD i może współpracować nie tylko z płytką firmy IAR, ale również z innymi autorskimi konstrukcjami wykorzystującymi dowolne mikrokontrolery z rdzeniem ARM7/9/11, Cortex-A5/A8/A9, Cortex-M0/M1/M3/M4 i Cortex-R4. IAR J-Link Lite współpracuje ze środowiskiem programistycznym IAR EWARM (Embedded Workbench for ARM).


Dodatkowo w zestawie znajduje się płyta DVD z narzędziami programowymi firmy IAR (środowisko programistyczne IAR EWARM w wersji z limitem kodu do 32 kB, oprogramowanie IAR visualSTATE) oraz przykładowymi kodami źródłowymi od IAR Systems i Texas Instruments. Zestaw ewaluacyjny dostępny jest do kupienia w sklepie internetowym firmy IAR w cenie 220 Euro.


Dystrybutorem firmy IAR Systems w Polsce jest Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.