Energooszczęne mikrokontrolery LPC1100XL Gen 3 już dostępne

 

 

 

Firma NXP poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty mikrokontrolerów o układy LPC1100XL Gen 3 z rdzeniem ARM Cortex-M0. Nowe układy są pinowo zgodne z dotychczas oferowanymi mikrokontrolerami z rodziny LPC1100, których są rozszerzeniem, a jedyną różnicą jest kolejna redukcja zużycia energii. Pobór prądu w aktywnym trybie pracy wynosi od 100 µA/ MHz, a w trybie uśpienia (Deep Sleep) tylko 1 µA. W załaczniku znajduje się dokument na ten temat (ostatnia cyfra z opisu “3” oznacza wersję o najniższym zużyciu prądu). Dzięki temu usprawnieniu, od teraz 32-bitowe mikrokontrolery firmy NXP z rdzeniem ARM Cortex-M0 mogą być wykorzystywane również w aplikacjach wymagających małego zużycia energii.

Próbki nowych mikrokontrolerów LPC1100XL Gen 3 są już dostępne. Osoby zainteresowane otrzymaniem próbek proszone są o kontakt z Panem Marcinem Maliszewskim z firmy NXP. Zamówienia hurtowe będą realizowane od marca lub kwietnia 2012 r. Płytka ewaluacyjna LPCXpresso z układem LPC1100XL w wersji “3” będzie dostępna w tym samym terminie.

Dystrybutorem NXP w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

Do pobrania

O autorze