LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Seminarium on-line: Nowe platformy do nauczania oraz prowadzenia badań w zakresie wysokich częstotliwości

W ostatnim czasie firma National Instruments wzbogaciła portfolio produktów edukacyjnych o dwa nowe produkty: urządzenia USRP oraz oprogramowanie Microwave Office umożliwiające nauczanie zagadnień z zakresu wysokich częstotliwości za pomocą praktycznych ćwiczeń z zastosowaniem sprzętu.

Podczas bezpłatnego seminarium inżynier z firmy National Instruments pokaże uczestnikom seminarium, w  jaki sposób opisywane narzędzia mogą wpłynąć na jakość prowadzonych na uczelni badań oraz edukacji praktycznej. Prezentacja będzie prowadzona w języku polskim.

Tematyka seminarium

 1. Urządzenia USRP – Universal Software Radio Peripheral
  USRP to urządzenie dostępne w przystępnej cenie, umożliwiające pracę z sygnałami z zakresu wysokich częstotliwości. Zaprojektowane zostało do wykorzystania jako pomoc dydaktyczna oraz profesjonalne narzędzie do prowadzenia badań. Umożliwia praktyczną naukę zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych zagadnień dotyczących telekomunikacji.
 2. Oprogramowanie Microwave Office Design Suite
  Powyższe narzędzie jest dostępne, jako dodatkowa opcja, przy zakupie licencji NI Academic Site License. Zapewnia ono nauczycielom i naukowcom dostęp do kompletnego pakietu profesjonalnych narzędzi służących do projektowania systemów wysokich częstotliwości oraz komunikacji bezprzewodowej. W jego skład wchodzą:
  • Microwave Office – oprogramowanie służące do projektowania schematów systemów wysokich częstotliwości oraz mikrofalowych;
  • Visual System Simulator (VSS) – narzędzie wykorzystywane do projektowania systemów komunikacji bezprzewodowej;
  • AXIEM – oprogramowanie do wykonywania trójwymiarowej symulacji pola elektromagnetycznego.

Data seminarium

23 luty 2012, 15:00-16:00

Więcej informacji, w tym formularz rejestracyjny, można znaleźć na stronie internetowej National Instruments.