Zestawy uruchomieniowe dla mikrokontrolerów Toshiba z rdzeniem ARM Cortex-M3

Firma IAR Systems wprowadziła do swojej oferty dwa zestawy uruchomieniowe dla mikrokontrolerów z serii M360 firmy Toshiba, które należą do opartej na rdzeniu ARM Cortex-M3 rodziny układów TX03. Mikrokontrolery M360 nadają się do zastosowań wymagających wysokiej wydajności, minimalnego zużycia energii, małej liczby komponentów składających się na projekt, dużej pojemności pamięci i wielu różnych standardów komunikacyjnych. Przykładowe aplikacje, do których kierowane są te układy, to urządzenia do sterowania w przemyśle, systemy klimatyzacji, peryferyjne urządzenia komputerowe, sprzęt biurowy (np. drukarki wielofunkcyjne), systemy multimedialne i wiele innych.

Pierwszy zestaw uruchomieniowy (KSK-TMPM364-JL) przeznaczony jest dla mikrokontrolerów TMPM364 i składa się z płytki ewaluacyjnej TMPM364-SK (wyposażonej w wyświetlacz LCD, gniazda USB, RS-232 i CAN, programator/debuger IAR J-Link Lite, osiem diod LED), narzędzia programowe oraz przykładowe aplikacje w formie kodów źródłowych, przygotowane specjalnie do uruchomienia na płytce.

Drugi zestaw uruchomieniowy (KSK-TMPM366) to pierwszy na rynku zestaw dedykowany dla mikrokontrolerów TMPM366. W jego skład wchodzi płytka ewaluacyjna TMPM366-SK (wyposażona w gniazdo USB i RS-232, złącze na kartę pamięci SD, obwód audio ze wzmacniaczem i gniazdem Jack, programator/debuger IAR J-Link Lite, osiem diod LED, dwa przyciski) oraz – podobnie jak pierwszy zestaw – narzędzia programowe i przykładowe kody źródłowe.

Najistotniejszym narzędziem programowym, dostarczanym razem z nowymi zestawami IAR Systems, jest środowisko programistyczne C/C++ IAR Embedded Workbench for ARM. Jest ono dostępne w dwóch wersjach: 30-dniowej pełnej wersji ewaluacyjnej oraz nielimitowanej czasem wersji z ograniczeniem kodu do 32 kB.

Zestawy uruchomieniowe są już dostępne w sprzedaży i można je nabyć w sklepie internetowym firmy IAR Systems: KSK-TMPM364-JL (w cenie 250 Euro), KSK-TMPM366 (200 Euro).

O autorze