LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Układy firmy Micrel filtrujące szumy w systemach zasilania

 

 

 

Firma Micrel zaprezentowała rodzinę układów Ripple Blocker, które pomagają zmniejszyć tętnienia i harmoniczne napięcia zasilania. Do rodziny Ripple Blocker należą: wtórnik napięciowy MIX94300 i regulator napięcia MIX94310.

Nowe układy MIC94300 i MIC94310 zostały zaprojektowane z myślą o nowoczesnych czułych urządzeniach rejestrujących dane lub obraz, wrażliwych na poziom szumów. Przykładowe aplikacje to urządzenia przenośne o znacznej mocy obliczeniowej, takie jak smartfony, tablety, kamery internetowe, aparaty, nawigacje GPS i kamery wideo.

MIC94300 składa się z przełącznika ograniczającego prąd o niskiej rezystancji w stanie włączenia i filtru dolnoprzepustowego, który przepuszcza tylko składową stałą napięcia i eliminuje składową zmienną. Układ MIC94300 charakteryzuje się współczynnikiem PSRR (tłumienie składowej zasilania) powyżej 60 dB dla częstotliwości sygnału od 40 kHz do 5 MHz.

Model MIX94310 jest natomiast regulatorem o niskim spadku napięcia (drop-out, typowo 20 mV), który cechuje się współczynnikiem PSRR ponad 50 dB w zakresie od 10 Hz do 10 MHz. Obydwa układy mają dodatkowe wejście enable, aktywowane poziomem wysokim, przeznaczone do sekwencjonowania zasilania.

Opracowana przez firmę Micrel nowa technologia filtrowania Ripple Blocker, zastosowana w układach MIX94300 i MIX94310, zmniejsza szumy występujące w sygnale eliminując lub ograniczając wpływ tętnień i harmonicznych. Poprzez eliminację dużego filtru LC, który typowo jest stosowany jako dyskretny element redukujący szumy, układy z serii MIC943xx pozwalają zaoszczędzić miejsce na płytce drukowanej w projektach o ograniczonej powierzchni. Nowe układy są w stanie pracować z sygnałem o poziomie napięcia wejściowego od 1.8 V do 3.6 V i  pod obciążeniem do 200 mA (planowane są także wersje o większych dopuszczalnych prądach). Oba modele zostały wyposażone w zabezpieczenie przed wysoką temperaturą. Układy mogą pracować z zakresie temperatur od -40°C do 125°C i dostępne są w obudowach CSP (o wymiarach 0.88 mm x 0.88 mm) oraz Thin-MG (1.2 mm x 1.6 mm).

Układy są już dostępne w ilościach hurtowych, a ich ceny zaczynają się od 0.24 USD za sztukę dla MIC94300 oraz 0.27 USD dla MIX94310 (przy zamówieniach 1000 sztuk). Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej produktu. Dostępny jest ponadto krótki film przedstawiający układy z rodziny Ripple Blocker.

Dystrybutorem firmy Micrel w Polsce jest Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!