NKK SmartSwitch: przycisk z elektroniczną etykietą

 

Przetwornicę wykonano na tanim i łatwo dostępnym układzie MC34063 (schemat elektryczny płytki testowej pokazano na rysunku 3), który pracuje w klasycznej konfiguracji step-up.
Warto zwrócić uwagę, że w danych katalogowych podawanych przez producenta, zalecana wartość napięcia zasilającego sterownik powinna wynosić 2,5 VDC, ale przyjęta w zestawie wartość 3,3 VDC mieści się w dopuszczalnym zakresie napięć zasilających. Napięcie zasilające o wartości 3,3 VDC jest także dogodne ze względu na minimalne dopuszczalne napięcie zasilające przetwornicę MC34063, które wynosi 3 VDC.

 

Rys. 3. Schemat elektryczny płytki ewaluacyjnej z przyciskiem ICS15ANP4

Rys. 3. Schemat elektryczny płytki ewaluacyjnej z przyciskiem ICS15ANP4

 

 

 

Zastosowany w projekcie sposób zasilania zapewnia poprawną sekwencję włączania napięć zasilających na liniach VCC i VDD (najpierw musi się pojawić VDD, następnie VCC) przycisku ICS15ANP4, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia sterownika OLED zostało zminimalizowane.

 

Rys. 4. Widok okna edycyjnego programu IS Color Editor

Rys. 4. Widok okna edycyjnego programu IS Color Editor

 

 

Producent prezentowanych przycisków opracował i bezpłatnie udostępnił (do pobrania także z naszej strony po zarejestrowaniu) oprogramowanie narzędziowe IS Color Editor (rysunek 4), za pomocą którego można przygotowywać i edytować wcześniej przygotowane bitmapy (*.bmp), a także tworzyć ich „czyste” wersje binarne, które mogą być przechowywane w pamięciach nieulotnych mikrokontrolerów lub układów PLD. Program ten wyposażono m.in. w okno edycji tekstów z możliwością korzystania z predefiniowanych fontów o wymiarach 5×8 punktów oraz fontów systemowych Windows.

Do pobrania

O autorze