LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Nowa linia mikrokontrolerów firmy NXP z rdzeniem ARM Cortex-M0

 

 

 

Firma NXP zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty serii bardzo małych, energooszczędnych mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Cortex-M0, nazwanej LPC1100LV i cechującej się dużą mocą obliczeniową, jak na układy swoich rozmiarów. Są wśród nich także pierwsze na rynku modele oparte na rdzeniu ARM Cortex-M0 z osobnym zasilaniem rdzenia (1.65 – 1.95 V) i magistrali I/O (1.65 – 3.6 V).

Linia LPC1100LV składa się z sześciu modeli mikrokontrolerów, w trzech różnych obudowach, z których każdy ma rdzeń Cortex-M0 pracujący z częstotliwością do 50 MHz. Mikrokontrolery te mają do 8 kB pamięci SRAM i do 32 kB pamięci Flash, przetwornik A/C (do 8 kanałów, 10 bitów i 400 ks/s), pętlę PLL (12 MHz, dokładność 1%) oraz 4 timery (2 x 16 b i 2 x 32 b). Do komunikacji służą im interfejsy I2C, SPI i UART.

Układy LPC1100LV w stanie uśpienia pobierają poniżej 2 uA prądu, a czas ich wybudzenia wynosi tylko 5 us. W połączeniu z dużą wydajnością skutkuje to niskim zużyciem energii, co predestynuje te mikrokontrolery  do zastosowań w urządzeniach przenośnych zasilanych bateryjnie, a także do zastępowania nimi mikrokontrolerów ośmiobitowych i szesnastobitowych.

Najmniejsze  z mikrokontrolerów linii LPC1100LV, zamknięte są w obudowie WLCSP24 o wymiarach 2 x 2 mm, co czyni je najmniejszymi na rynku mikrokontrolerami 32-bitowymi. Nieco większe (4 x 4 mm) są modele w obudowie HVQFN24. Największe (5 x 5 mm) są natomiast modele zamknięte w obudowie HVQFN32. Właśnie te największe modele są wyposażone w osobne zasilanie rdzenia i magistrali wejść/wyjść (I/O), pozwalające np. zrealizować zmianę poziomów między interfejsami SPI (3.3 V) i I2C (1.8 V). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Dystrybutorem NXP w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!