Wielokanałowe kontrolery PWM od International Rectifier

Firma International Rectifier rozszerzyła swoją ofertę o nową serię kontrolerów PWM z rodziny CHiL. Do nowej grupy należy sześć układów (IR3570A, IR3564A, IR3565A, IR3566A, IR3567A i IR3563A), które w zależności od modelu oferują od pięciu do ośmiu kanałów PWM. Układy CHiL są przeznaczone do wykorzystania w urządzeniach takich jak serwery, komputery stacjonarne i systemy obliczeniowe. Nowe układy firmy International Rectifiers są zgodne ze specyfikacjami VR12 oraz VR12.5 Intela, a także SV11 oraz SV12 firmy AMD.

Nowe kontrolery PWM CHiL pobierają do 30% mniej prądu niż poprzednie układy z tej rodziny, pozwalając poprawić wydajność energetyczną systemu podczas pracy z małym obciążeniem. Ponadto usprawniony został mechanizm ograniczający prąd w każdym impulsie i kontrolujący szerokość impulsu tak, by zapobiec niezrównoważeniu lub pominięciu fazy.

Firma International Rectifier oferuje dla swoich nowych produktów bogate wsparcie projektowe. Składają się na nie dedykowane płytki demonstracyjne i w pełni udokumentowane projekty referencyjne. Klienci mogą korzystać ponadto z narzędzi wspomagających projektowanie systemów wykorzystujących nowe kontrolery PWM: programu z interfejsem GUI do tworzenia i rozwijania projektów oraz sprzętowych narzędzi do komunikacji i programowania układów.

Kontrolery PWM firmy International Rectifier są już dostępne w sprzedaży i są oferowane w cenie od 2.20 USD (model IR3570A) do 3.58 USD (model IR3563A) za sztukę, przy zamówieniach 1000 sztuk. Układy oferowane są w obudowie QFN z 40-,48- i 56 wyprowadzeniami. Więcej informacji o układach z rodziny CHiL można znaleźć na stronie internetowej firmy International Rectifier.

O autorze