Zestaw ewaluacyjny z mikrokontrolerem EFM32 Gecko

Firma Energy Micro ogłosiła dostępność nowej płytki ewaluacyjnej EFM32G-DK3550 dla mikrokontrolera EFM32 Gecko z rdzeniem ARM Cortex-M3. Zastosowany na płytce model układu to EFM32G890F128, który wyposażony jest w 128 kB pamięci Flash, 16 kB pamięci RAM, liczniki (w tym zegar czasu rzeczywistego, Watchdog i licznik o niskim poborze prądu) peryferia analogowe (przetwornik A/C i C/A, komparator analogowy), kontroler wyświetlacza LCD, moduł szyfrujący AES i interfejsy komunikacyjne (USART, I2C, UART o niskim poborze prądu).

Nowa płytka ewaluacyjna EFM32G-DK3550 została zaprojektowana na wzór istniejących już analogicznych płytek dla mikrokontrolerów EFM32 Leopard Gecko i EFM32 Giant Gecko udostępniając konstruktorom pokaźny zasób funkcjonalności. Wśród znajdujących się na płytce podzespołów są między innymi: wyświetlacz LCD, wyświetlacz TFT o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, przyciski, joystick, diody LED, pamięć NOR-Flash 16 MB, pamięć PSRAM 4 MB, kontroler i gniazdo Ethernet, złącze na kartę pamięci microSD, obwód audio, potencjometr oraz gniazda do komunikacji (USB, RS-232). Zintegrowany system pomiaru energii AEM (Advanced Energy Monitoring) pozwala na pomiar i wizualizację zużycia energii przez urządzenie prototypowe.

Dodatkowo na płytce wbudowany został programator i debuger J-Trace i J-Link firmy SEGGER, dzięki czemu do pracy z płytką nie są wymagane żadne dodatkowe narzędzia. EFM32G-DK3550 współpracuje ze środowiskiem programistycznym Simplicity Studio, w którym znajdują się przykładowe kody źródłowe ułatwiające rozpoczęcie pracy z płytką.

Cena zestawu EFM32G-DK3550 wynosi 309 USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Energy Micro.

O autorze