LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Dwie nowe serie mikrokontrolerów z rdzeniem Cortex-M0 od firmy NXP

 

Firma NXP Semiconductors ogłosiła dostępność dwóch nowych serii mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Cortex-M0: LPC1100XL o bardzo niskim poborze energii oraz LPC11E00 z wbudowaną pamięcią EEPROM.

Pierwsza seria układów (LPC1100XL) zapewnia jeden z najniższych poziomów zużycia energii wśród obecnie dostępnych na rynku mikrokontrolerów. Pobór prądu w aktywnym trybie pracy wynosi 110 µA/MHz, a zużycie prądu w trybie deep sleep zostało zredukowane do 2 µA. Mikrokontrolery LPC1100XL pracują z częstotliwością 50 MHz. W zależności od modelu, układy te są wyposażone w pamięci Flash do 64 kB, SRAM do 8 kB oraz ROM. W mikrokontrolerach zintegrowano także 10-bitowy i 8-kanałowy przetwornik A/C, interfejsy komunikacyjne SPI, I2C i UART, 42 porty we/wy ogólnego przeznaczenia oraz dwa 16-bitowe i dwa 32-bitowe timery.

Druga seria mikrokontrolerów (LPC11E00) wyróżnia się wbudowaną pamięcią EEPROM o pojemności od 512 B do 4 kB (w zależności od modelu). Ponadto zasoby pamięci obejmują pamięć Flash o pojemności od 8 kB do 32 kB, SRAM o pojemności od 4 kB do 10 kB oraz pamięć ROM. Układy mogą pracować z częstotliwością maksymalnie do 50 MHz. Wśród wyposażenia dodatkowego mikrokontrolerów znajduje się 10-bitowy i 8-kanałowy przetwornik A/C, interfejsy SPP, I2C i UART/SmartCard, do 54 portów we/wy ogólnego przeznaczenia oraz dwa 16-bitowe i dwa 32-bitowe timery.

Firma NXP Semiconductors, w celu umożliwienia projektantom pełnego wykorzystania możliwości nowych serii mikrokontrolerów, dostarcza narzędzia projektowe, takie jak płytka ewaluacyjna LCPXpresso. Układy LPC11E00 oraz niektóre modele z serii LPC1100XL są już dostępne w sprzedaży. Kolejne mikrokontrolery z tej rodziny planowo mają być dostępne w sprzedaży w okolicach połowy tego roku, zwiększając między innymi wybór wersji obudowy układów.

Na stronie producenta można znaleźć więcej informacji dotyczących mikrokontrolerów LPC1100XL oraz LPC11E00.