LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Sterownik LED z wbudowaną funkcją przyciemniania

Firma Renesas Electronics ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nowego sterownika oświetlenia LED R2A20135SP. Dzięki wbudowanej funkcji przyciemniania układ ten umożliwia znaczne zmniejszenie powierzchni płytki PCB w stosunku do rozwiązań wykorzystujących sterownik LED z zewnętrznym obwodem przyciemniania. Mniejsze gabaryty oraz mniejsza liczba komponentów umożliwiają obniżenie kosztów produkcji systemu.

Podczas wykorzystania funkcji przyciemniania układ ten umożliwia osiągnięcie sprawności na poziomie 85% lub wyższej, współczynnika mocy na poziomie 0.9 lub większego oraz współczynnika zawartości harmonicznych na poziomie 20% lub mniejszego.

Dzięki zmniejszeniu wahań wartości prądu do minimum, możliwa jest bardziej precyzyjna stabilizacja poziomu oświetlenia LED. W nowym sterowniku R2A20135SP napięcie odniesienia, które jest wykorzystywane do kontrolowania przepływu prądu, zostało zredukowane z 0.6 V do wartości 0.2 V, w stosunku do poprzednich modeli tej rodziny. Zwiększenie dokładności kontroli prądu sprawia, że jasność LED jest bardziej stabilna.

W celu pełnego wykorzystania możliwości układu R2A20135SP, firma Renesas Electronics oferuje płytkę ewaluacyjną, która jest narzędziem rozwojowym wspierającym proces projektowania systemów oświetlenia opartych na nowym sterowniku LED.

Próbki opisywanych sterowników LED firmy Renesas Electronics są już dostępne. Masowa produkcja rozpocznie się w czerwcu 2012. Więcej szczegółowych informacji na temat sterowników LED R2A20135SP można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem Renesas w Polsce jest firma MSC Polska Sp. z o.o., ul. Zawiszy Czarnego 12/3, 44-100 Gliwice, tel.: 32 3 30 54 50, fax: 32 3 30 54 52, www.msc-ge.pl, email: Gliwice@msc-ge.com.