Nowe układy w rodzinie MachXO2

Producent układów PLD – firma Lattice – wprowadziła do sprzedaży w rodzinie MachXO2 nowe typy układów, oferowane w miniaturowych obudowach QFN32.

 

 

Układy MachXO2 są najnowocześniejszą rodziną układów CPLD spośród dostępnych obecnie na rynku, charakteryzują się doskonałym, niespotykanym winnych rodzinach PLD wyposażeniem peryferyjnym i niezwykle elastycznymi zasobami logicznymi. Najważniejsze atuty układów MachXO2 to wbudowana pamięć nieulotna dla danych użytkownika, wbudowane sprzętowe interfejsy SPI i I2C, wbudowany programowalny timer-licznik, a także system generacji sygnałów zegarowych z PLL. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie producenta.

Nowe układy, dostarczane w obudowach QFN32, noszą oznaczenie LCMXO2-256 i należą do najprostszych z rodziny MachXO2 (256 komórek LUT). Dostępne są także układy w mniejszych niż QFN obudowach BGA z 25 wyprowadzeniami (LCMXO2-1200) o bogatszym wyposażeniu wewnętrznym, ale trudniejsze w montażu i wymagające zastosowania wielowarstwowych obwodów drukowanych.

 

 

O autorze