Energooszczędny demodulator kwadraturowy CML Microcircuits

 

 

 

CMX970 to nazwa nowego modelu demodulatora kwadraturowego firmy CML Microcircuits, dostosowanego do pracy z sygnałami wejściowymi o częstotliwościach od 20 do 250 MHz. Układ ten może znaleźć zastosowanie w urządzeniach takich jak przenośne terminale, odbiorniki radiowe UKF czy radiowe systemy dla samolotów.

W demodulatorze CMX970 zastosowano dwustopniowe wzmacnianie sygnału wejściowego, przed i po demodulacji, każdorazowo z możliwością kontroli wzmocnienia. Architektura taka pozwala optymalizować charakterystyki szumowe i intermodulacyjne według wymagań systemu, a także regulować offset składowej stałej sygnału wyjściowego. Składowa stała jest  też dodatkowo regulowana za pomocą wbudowanego układu korekcji.

Demodulator CMX970 charakteryzuje się niskim zużyciem energii. W trybie normalnej pracy pobór prądu układu wynosi typowo 15 mA. Przejście do trybu oszczędzania energii ogranicza zużycie prądu do 10 µA.

Układ jest zasilany napięciem od 3.0 do 3.6 V i został dostosowany do pracy w zakresie temperatury od -40 do 85 °C. Produkt dostępny w 16-pinowej obudowie VQFN. Jest też dla niego dostępny zestaw ewaluacyjny EV9700, wyposażony w obwody dopasowujące, stabilizatory i wszelkie inne układy potrzebne do zbadania jego możliwości.

Szczegółowe informacje oraz notę katalogową układu CMX970 można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze