Nowy scalony modulator kwadraturowy firmy CML Microcircuits

 

 

 

CMX971 to oznaczenie nowego modelu wydajnego modulatora kwadraturowego firmy CML Microcircuits, cechującego się szerokim zakresem częstotliwości pracy i niskim zużyciem energii.

Układ może generować sygnały o częstotliwościach z zakresu od 20 MHz do 1 GHz oraz paśmie do 50 MHz. Typowy poziom sygnału wyjściowego to 0 dBm, poziom szumów (noise floor) wynosi -150 dBm/Hz, a zniekształcenia harmoniczne są scharakteryzowane przez parametr TOI = 21 dBm.

Sterować pracą modulatora można przez magistralę szeregową C-BUS lub w trybie direct control, oferującym ograniczone możliwości wpływu na zachowanie układu, ale nie wymagającym zewnętrznego kontrolera. Do programowalnych parametrów należą: stopień podziału częstotliwości oscylatora lokalnego (2 lub 4) oraz wybór jednego z trzech zakresów częstotliwości pracy, pod kątem których układ został zoptymalizowany.

Nowy układ CML Microcircuits jest zasilany napięciem od 3.0 do 3.6 V. Zakres temperatur pracy wynosi od -40 do +85°C. Ważnym czynnikiem w urządzeniach z interfejsami radiowymi są wymiary. Modulator CMX971 jest dostępny w 16-pinowej obudowie VQFN 4 x 4 x 1 mm.

Do potencjalnych zastosowań układu można zaliczyć wszelkie systemy komunikacji bezprzewodowej, w szczególności bezprzewodowe terminale danych, systemy lotnicze, profesjonalne radia wysokiej jakości czy cyfrowe mikrofony.

Możliwości modulatora CMX971 można sprawdzić przy pomocy zestawu ewaluacyjnego EV9710, wyposażonego w obwody dopasowujące, stabilizatory i wszelkie inne układy potrzebne do zbadania jego właściwości.

Szczegółowych informacji należy szukać na stronie producenta.

Firma Soyter, która jest dystrybutorem produktów firmy CML Microcircuits, ma też w ofercie demodulator CMX970, przeznaczony do współpracy z opisywanym modulatorem.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze