LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Nowy sterownik brzęczyków piezoelektrycznych firmy New Japan Radio

 

 

 

Firma New Japan Radio poszerzyła swoją ofertę o nowy układ służący do sterowania brzęczykami i dźwiękowymi sygnalizatorami piezoelektrycznymi, idealny do zastosowań w sprzęcie medycznym. Układ, oznaczony NJU2501, dzięki wyposażeniu w obwód pompy ładunkowej pozwala na sześciostopniową kontrolę głośności i może wysterować napięcie do 18 V(p-p), przy zasilaniu zaledwie 3 V.

Układ został zaprojektowany, aby zaradzić problemowi kontroli głośności, który pojawia się czasem przy próbach wysterowania brzęczyka piezoelektrycznego wprost z mikrokontrolera. Wbudowana pompa ładunkowa pozwala na przełączanie trzystopniowego wzmacniacza (1x, 2x, 3x).

Układ NJU2501 został wyposażony w możliwość wyłączania (shutdown), sterowaną automatycznie i pozwalającą ograniczyć prąd spoczynkowy poprzez odłączenie wewnętrznych obwodów przy braku sygnałów na wejściu. Zużycie prądu w czasie aktywnej pracy wynosi typowo 0.3 mA (przy zasilaniu napięciem 3 V, pojemności piezoelektryka 15 nF, częstotliwości sygnału sterującego 4 kHz i wzmocnieniu 1x), a w trybie shutdown maksymalnie 1 µA (przy zasilaniu 3 V). Sterownik NJU2501 został wyposażony w obwód zabezpieczający przed zwarciem wyjść oraz detektor sygnału wejściowego, służący do wybudzania. Do pracy układu potrzebne są tylko cztery zewnętrzne kondensatory. Sterownik można zasilać napięciem od 2.3 do 5 V, a dzięki niskiemu zużyciu prądu nadaje się on także do urządzeń zasilanych bateryjnie.

Typowe zastosowania takiego układu to urządzenia medyczne, zegarki na rękę, budziki, urządzenia GPS czy PDA.

Sterownik NJU2501 jest dostępny w obudowie EQFN12-JE, o wymiarach 3 x 3 x 0.83 mm.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!