Mikrokontrolery Kinetis K w miniaturowych obudowach

 

 

 

Firma Freescale rozszerzyła portfolio 32-bitowych mikrokontrolerów Kinetis K z rdzeniem ARM Cortex-M4 o modele w obudowie WLCSP (wafer-level chip-scale package) ze 120 wyprowadzeniami. Niezwykle małe gabaryty tej obudowy (zaledwie 5 x 5 mm) sprawiają, że nowe mikrokontrolery mogą znaleźć zastosowanie w urządzeniach o małych rozmiarach, a więc takich, w których przestrzeń na płytkę PCB z układami elektronicznymi jest bardzo ograniczona.

Nowe modele mikrokontrolerów Kinetis K to modele należące do grup K20 i K60. Oprócz peryferiów wspólnych dla wszystkich grup układów Kinetis K (takich jak rdzeń Cortex-M4, moduł DMA, pamięć FlexMemory, przetwornik A/C i C/A, komparatory analogowe, wzmacniacze, kontroler przycisków pojemnościowych, moduł do obliczania CRC, interfejsy komunikacyjne I2C/I2S/UART/SPI, timery i inne) grupa K20 wyróżnia się interfejsem USB i CAN. Z kolei grupa K60, w porównaniu do K20, wyposażona jest dodatkowo w interfejs Ethernet i blok szyfrowania. Wszystkie opisywane układy mogą pracować z częstotliwością do 100 MHz i są wyposażone w pamięć Flash o pojemności 512 kB.

Układy prototypowe mikrokontrolerów Kinetis K w obudowie WLCSP są już dostępne. Masowa produkcja układów rozpocznie się w trzecim kwartale 2012 r. Cena jednostkowa została ustalona na 6.96 USD przy zamówieniach 10000 sztuk układów.

Więcej informacji można znaleźć na dedykowanych nowym układom stronach www: odpowiednio grupie Kinetis K20_100 i K60_100.

O autorze