LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Nowy niskobudżetowy generator arbitralny/funkcyjny AFG2021 firmy Tektronix

 

 

 

Firma Tektronix 7 sierpnia 2012 roku wprowadza do sprzedaży niskobudżetowy model generatora arbitralnego/funkcyjnego o nazwie AFG2021. Jest to jednokanałowy przyrząd generujący sygnały sinusoidalne w paśmie częstotliwości do 20 MHz oraz arbitralne (zdefiniowane przez użytkownika) w paśmie częstotliwości do 10 MHz. Dzięki tym parametrom generator AFG2021sprawdzi się doskonale w różnych projektach, zarówno o charakterze dydaktycznym, jak i przemysłowym.

Analogicznie do serii AFG3000, nowa seria generatorów współpracuje również z darmowym oprogramowaniem ArbExpress umożliwiającym m.in. generowanie przebiegów z formuły matematycznej, ręczne tworzenie/edytowanie przebiegu oraz importu przebiegu.  Możliwość importu przebiegu umożliwia pobranie przebiegu z oscyloskopu i przesłanie go do generatora, dzięki czemu użytkownik ma możliwość wygenerowania realnych przebiegów zarejestrowanych oscyloskopem. Dzięki temu generator może pracować jako symulator praktycznie dowolnego urządzenia/czujnika etc., komunikującego się za pomocą sygnału napięciowego w zakresie do 10 Vpp na 50Ω.

Rozdzielczość przetwornika 14 bitów oraz próbkowanie do 250 MS/s umożliwia generowanie skomplikowanych przebiegów w trybie ciągłym, z modulacją, przemiataniem czy generowaniem paczek impulsów, jak również przy użyciu zewnętrznego źródła sygnału. Standardowo generator ma wbudowanych 12 różnych przebiegów, w tym sinus, prostokąt, piła, szum i sinx/x.  Nie bez znaczenia jest również duża stabilność generowanego przez urządzenie sygnału, wynosząca ±1 ppm. 

Przyrząd wyposażony został w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 3.5” umożliwiający wizualizację generowanego przebiegu oraz port USB (porty LAN i GPIB są opcjonalne). Wszystkie nastawy dostępne są za pomocą przycisków i pokrętła na panelu przednim użytkownika. Gabaryty generatora uległy zmniejszeniu w porównaniu do serii AFG3000 – aktualnie wysokość wynosi tylko 2UI, dzięki czemu przyrząd stał się jeszcze bardziej kompaktowy i przenośny.

Więcej szczegółów na www.tespol.com.pl

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!