Analizator logiczny firmy Tektronix o niezwykle atrakcyjnym stosunku wydajności do ceny

 

 

 

 

Firma Tektronix wprowadziła na rynek przenośne analizatory logiczne serii TLA6400, które łączą wysoką wydajność i przystępną cenę, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla szerokiej gamy aplikacji debugowania (eliminowania błędów) i walidacji (potwierdzenia spełnienia wymagań) systemów wbudowanych.

Urządzenia serii TLA6400 są dostępne w konfiguracjach z 34 (model TLA6401), 68 (TLA6402), 102 (TLA6403), i 136 (TLA6404) kanałami, oferują częstotliwość próbkowania o wartości 25 GS/s (miliardów próbek na sekundę), częstotliwość przebiegu zegarowego do 667 MHz oraz długość rekordu (liczba bajtów zajmowana przez rekord) do 64 MB.

Analizatory logiczne serii TLA6400 dodatkowo wzbogacają warsztat pracy inżynierów dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak:

  • funkcja multipleksowania iCaptureTM pozwalająca na jednoczesną akwizycją sygnałów cyfrowych i analogowych za pośrednictwem pojedynczej sondy analizatora logicznego,
  • funkcja wyzwalania i rejestrowania wąskich impulsów (glitches) umożliwiająca użytkownikom inicjować i zobrazować problemy związane z utratą integralności sygnałów,
  • funkcja iViewTM zapewniająca bezproblemową integrację urządzeń TLA6400 z ponad 100 oscyloskopami firmy Tektronix w celu uzyskania na jednym ekranie skorelowanych w czasie danych przetwarzanych w analizatorze logicznym i w oscyloskopie.

Urządzenia serii TLA6400 są intuicyjne w obsłudze. Funkcjonalności użytkowe obejmują interfejs dla systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 oraz wyzwalanie i pomiary realizowane na zasadzie „przeciągnij i upuść”. Te innowacyjne udogodnienia obsługi pozwalają zaoszczędzić czas, uprościć złożoność i zmniejszyć niepewność pomiaru.

Analizatory logiczne TLA6400 nadają się dobrze do szerokiego zakresu zastosowań debugowania i analizy, w tym analizy integralności sygnałów, debugowania programowalnych układów logicznych FPGA oraz weryfikacji i walidacji układów pamięci oraz badania integracji i debugowania oprogramowania systemów wbudowanych. Analiza sygnałów jest wspomagana przez nowe sondy analizatorów logicznych serii P5900, które zapewniając niższe obciążenie pojemnościowe (1 pF) i umożliwiają dokładne wykrywanie sygnałów o stromych zboczach, bez ich zakłócania.

Analizatory logiczne serii TLA6400 są już dostępne w sprzedaży.

Więcej informacji o analizatorze logicznym TLA6400 można znaleźć na stronie internetowej firmy Tektronix.

Jedynym autoryzowanym serwisem i dystrybutorem firmy Tektronix w Polsce jest firma TESPOL www.tespol.com.pl , ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42.

O autorze