Przetwornik C/A firmy Microchip ogólnego przeznaczenia

 

 

 

 

Firma Microchip rozpoczęła sprzedaż nowego 6-bitowego przetwornika C/A nazwanego MCP47A1. Układ cechuje się przede wszystkim małymi rozmiarami, szerokim zakresem napięcia zasilania i temperatury pracy oraz niskim poborem prądu. Szczegółowe parametry techniczne:

  • Obudowa SC70 z sześcioma wyprowadzeniami,
  • Zakres napięcia zasilania od 1.8 do 5.5 V,
  • Zakres temperatury pracy od -40 do 125 °C,
  • Pobór prądu o wartości 90 µA (static current).

Dodatkowym atutem nowego przetwornika firmy Microchip jest niska cena. Układ MCP47A1 jest oferowany w cenie jednostkowej 0.42 USD przy zamawianej liczbie od 5000 sztuk.

Przetwornik MCP47A1 może znaleźć zastosowanie w różnorodnych aplikacjach. Małe rozmiary obudowy pozwalają na zastosowanie przetwornika w urządzeniach o małych gabarytach. Niski pobór prądu predysponuje układ do wykorzystania w urządzeniach przenośnych, zasilanych z baterii. Szeroki zakres napięcia zasilania i temperatury pracy czyni układ idealnym do użycia w systemach motoryzacyjnych i przemysłowych.

Komunikacja układu sterującego np. mikrokontrolera z przetwornikiem MCP47A1 odbywa się poprzez interfejs I2C.

Przetworniki C/A o symbolu MCP47A1 są już dostępne do nabycia zarówno jako egzemplarze próbne, jak i w formie zamówień hurtowych.

Więcej informacji o przetworniku C/A MCP47A1 można znaleźć na stronie internetowej produktu.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze