LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Zwiększona funkcjonalność dedykowanych dla systemów dPMR procesorów firmy CML Microcircuits

 

 

 

 

Firma CML Microcircuits ogłosiła poszerzenie funkcjonalności układu CMX7131 i CMX7141 o obsługę trybów pracy dPMR (digital Private Mobile Radio) Mode 1, dPMR Mode 2, dPMR Mode 3 oraz ARIB STD-T102. Zwiększenie funkcjonalności odbyło się poprzez aktualizację w układach plików obrazów funkcji (Function Image).

CMX7131 i CMX7141 to półduplesowe układy przetwarzające, służące do realizacji systemów komunikacyjnych typu Personal Mobile Radio. W połączeniu z mikrokontrolerem hostującym i odpowiednim układem RF pozwalają projektować systemy spełniające wymagania standardów ETS 102 490, EN 301 166 lub EN 300 113 oraz ARIB STD-T98 DCR. Układy wykorzystują opatentowaną technologię FirmASIC, dzięki której ich funkcjonalność można konfigurować poprzez plik Function Image, wgrywany podczas inicjalizacji i definiujący zestaw realizowanych funkcji. Plik może być ładowany automatycznie z mikrokontrolera hostującego lub poprzez magistralę C-BUS, a także z pamięci zewnętrznej.

Układy są wyposażone w trzy wejścia analogowe z programowalnym wzmocnieniem, dwa przetworniki A/C i cztery C/A, AFSD (Automatic Frame Sync Insertion and Detection), wyjścia Tx do modulatora oraz interfejs komunikacyjny C-BUS. Model CMX7131 ma dodatkowo wbudowane dwa syntezery RF. Oba modele można połączyć z vocoderem, zarówno typu RALCWI firmy CML, jak i modelami innych producentów i mogą one nie tylko przekazywać do niego dane, ale także sterować jego pracą przez pomocniczy interfejs SPI lub C-BUS. Dzięki temu odciążany jest mikrokontroler hostujący.

Po ostatniej aktualizacji układy CMX7131 i CMX7141 można, wgrywając odpowiedni plik Function Image skonfigurować do pracy zgodnej z jednym z sześciu standardów: PMR TS 102 490, DCR ARIB-T98, NXDN, analogowy PMR oraz dPMR TS 102 658 i ARIB STD-T102.

Układ CMX7131 jest dostępny w 64-pinowych, a CMX7141 – w 48-pinowych obudowach LQFP i VQFN. Oba zasilane są napięciem od 3 do 3.6 V.

Szczegółowe informacje znaleźć można na poświęconej układom stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!