LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

ULN2003LV – siedem obwodów Darlingtona zintegrowanych w jednej obudowie

 

 

 

 

Firma Texas Instruments rozszerzyła swoją ofertę o układ ULN2003LV – sterownik, w którym zintegrowano siedem niezależnych obwodów Darlingtona. Poza typowymi zastosowaniami telekomunikacyjnymi, zarówno w aplikacjach konsumenckich, jak i przemysłowych, układy ULN2003LV mogą być wykorzystywane między innymi jako: konwertery poziomów logicznych, unipolarne sterowniki silników krokowych, sterowniki diod LED oraz sterowniki przekaźników (według producenta jest to główne przeznaczenie układu ULN2003LV).

Nowy produkt Texas Instruments jest w pełni kompatybilny z mikrokontrolerami i układami CMOS o napięciach wejściowych 1.8 V, 3.3 V oraz 5 V. Temperaturowy zakres poprawnej pracy układu mieści się w przedziale od -40 do 85 °C.

Zastosowanie sterowników impedancji wyjściowej umożliwia zminimalizowanie wartości mocy rozpraszanej, dzięki czemu układ pobiera pięciokrotnie mniej energii, w stosunku do produktów konkurencji. Logika trójstanowa, możliwa do osiągnięcia dzięki wewnętrznemu rezystorowi podciągającemu do masy, zapewnia lepszą wydajność przy większym obciążeniu. Wejściowy tłumik RC znacząco podnosi wydajność sterownika w warunkach pracy przy dużym zaszumieniu.

Ważną cechą układu jest łatwość równoległego łączenia kanałów. Dzięki temu jest on w stanie obsługiwać obciążenia nawet do wartości 1 A (przy równoległym połączeniu wszystkich siedmiu kanałów). Ten sposób łączenia sąsiednich kanałów sprzyja także ograniczeniu prądu upływu, zarówno na wejściu, jak i na wyjściu.

Texas Instruments opracował zestaw ewaluacyjny ULN2003LVEVM wyposażony w sterownik ULN2003LV przeznaczony do obsługi różnego rodzaju obciążeń, takich jak np. przekaźniki, silniki krokowe, lampy, diody LED. Szczegółowe informacje o zestawie ewaluacyjnym dostępne są na stronie produktu.

Układy ULN2003LV są dostępne w 16-wyprowadzeniowych obudowach SOIC o wymiarach 5 x 4.5 x 1.2 mm oraz 16-wyprowadzeniowych obudowach TSSOP o wymiarach 10 x 4 x 1.75 mm. Sugerowana cena detaliczna przy zakupie 100 sztuk wynosi 0.15 USD.

Więcej informacji na temat układu ULN2003LV można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Dystrybutorem produktów firmy Texas Instruments w Polsce jest Silica Warszawa: Avnet EM Sp. z o.o., ul. Marynarska 11, 02-674 Warszawa, tel.: 22 2565760, fax: 22 2565766, http://www.silica.com, e-mail:  warszawa@silica.com.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!