Pakiet Atollic TrueSTUDIO – wersja 3.2 już dostępna

 

 

 

W oznaczonej numerem 3.2 wersji TrueSTUDIO firmy Atollic funkcjonalność pakietu została poszerzona o możliwość debugowania układów z dwoma rdzeniami, a lista obsługiwanych mikrokontrolerów rozrosła się o ponad 200 nowych modeli. Środowisko jest też wyposażone w możliwość debugowania metodą RTOS-aware kilku popularnych systemów czasu rzeczywistego.

Wśród nowych obsługiwanych mikrokontrolerów znaleźć można m.in.: rodzinę STM32F3 firmy STMicroelectronics, Kinetis serii L firmy Freescale, układy z rdzeniami ARM Cortex-A i wiele nowych mikrokontrolerów Fujitsu. Po rozszerzeniu listy obsługiwanych układów docelowych, TrueSTUDIO współpracuje z ok. 1100 mikrokontrolerami z rdzeniami ARM i ponad 70 zestawami uruchomieniowymi.

Oprócz znacznego rozszerzenia zestawu układów docelowych, TrueSTUDIO 3.2 wyposażone zostało także w zdolność debugowania metodą RTOS-aware aplikacji działających pod kontrolą systemów czasu rzeczywistego, w tym popularnych: FreeRTOS, OpenRTOS, ThreadX i embOS. Środowisko ma też zintegrowany interfejs do narzędzia uC/Probe firmy Micrium, pozwalającego na debugowanie w metodą RTOS-aware systemu uC/OS-III.

Wśród ulepszeń i poprawek w nowej wersji TrueSTUDIO trzeba wymienić: nowy interfejs graficzny do systemu kontroli wersji Git, usprawniony moduł do komunikacji z TrueSTORE, pozwalający na pobieranie kilku przykładowych projektów na raz (jest ich obecnie ponad 650), zaktualizowany klient Subversion, obsługujący SVN 1.7 oraz możliwość zakupu licencji sieciowych, nie związanych z konkretnym stanowiskiem.

Nowa wersja TrueSTUDIO jest już dostępna. Można ją pobrać ze strony www firmy Atollic.

Debugowaniu metodą RTOS-aware lub kernel-aware i korzyściom, jakie przynosi został poświęcony artykuł „Narzędzia do rozwiązywania problemów w systemach z mikrokontrolerami z rdzeniem Cortex-M3/M4”.

Autoryzowanym dystrybutorem pakietu TrueSTUDIO w Polsce jest KAMAMI.pl.

O autorze