LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Scalony układ ładowania baterii Li-Ion firmy ON Semiconductor

 

 

 

 

Firma ON Semiconductor poszerzyła swoją ofertę o konfigurowalny układ ładowania baterii litowo-jonowych, zaprojektowany do pracy w urządzeniach przenośnych. Układ, nazwany NCP1851, integruje przetwornicę obniżającą napięcie o wydajności prądowej 1.6 A (synchroniczny sterownik PWM, tranzystor mocy MOSFET) oraz system monitorowania całego procesu ładowania. Na wyposażeniu jest też zabezpieczenie przed prądami upływu chroniące baterię przed rozładowywaniem oraz timery bezpieczeństwa. Pin wejściowy jest zabezpieczony przed zbyt dużymi napięciami do 28 V.

W czasie cyklu ładowania monitorowana jest temperatura złącza układu NCP1851 oraz temperatura baterii i w zależności od wyników pomiaru zarówno prąd, jak i napięcie ładowania mogą być zmieniane w trakcie pracy poprzez magistralę I2C. Stan pracy i aktywność układu ładowania są raportowane przez dedykowane wyprowadzenie. Przykładowo pełen cykl ładowania baterii 4.2 V o pojemności 1650 mAh trwa około 90 minut.

Układ dostępny jest w 25-wyprowadzeniowej obudowie typu Flip-Chip CSP o wymiarach tylko 2.2 x 2.55 x 0.6 mm i kosztuje 1.25 dolara przy zamówieniach od 3000 sztuk. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej układu.

Dystrybutorem firmy ON Semiconductor w Polsce jest Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.