Dioda LED o wysokiej jasności świecenia firmy Seoul Semiconductor

 

 

 

 

Firma Seoul Semiconductor zaprezentowała diodę elektroluminescencyjną (LED) wykonaną przy wykorzystaniu unikalnej i opatentowanej przez producenta technologii zwanej „nPola”. W porównaniu ze standardową diodą LED o równoważnej powierzchni matrycy, jasność świecenia nowej diody została pięciokrotnie zwiększona. Firma zapowiada, że dalsze udoskonalenia zastosowanej technologii, opracowywanej od ponad 10 lat, poprawi to osiągnięcie, aż do 10-krotnego zwiększenia jasności w porównaniu z obecnymi diodami LED.

Obecnie natężenie oświetlenia żarówek Power Chip LED produkowanych masowo wynosi około 100 lumenów dla ciepłej bieli, natomiast nowy produkt wytwarza światło o jasności 500 lumenów, a więc pięciokrotnie więcej. Dla przykładu, do wykonania żarówki LED zastępującej żarówkę żarową 60 W gospodarstwa domowego, na ogół używa się od 10 do 20 diod LED, natomiast przy zastosowaniu nowego produktu, tę samą jasność świecenia uzyskuje się z jedną lub dwiema diodami.

Nowy produkt zwiększa ofertę diod LED firmy Seoul Semiconductor, takich jak diody Acrich AC LED, diody ultrafioletowe UV LED, diody białe LED i inne. Firma zapowiedziała, że w najbliższym czasie rozpocznie produkcję nowego produktu i jego sprzedaż na rynku krajowym i na strategicznych rynkach zagranicznych.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze