Nowy analizator protokołu USB firmy LeCroy

 

 

 

 

Firma Teledyne LeCroy poszerzyła swoje portfolio o nowy model sprzętowego analizatora protokołu USB o nazwie Mercury T2. Jest to najmniejszy na rynku analizator USB 2.0, który współpracując z oprogramowaniem CATC Trace pozwala na podgląd i analizę protokołu USB 2.0 (zarówno w czasie rzeczywistym, jak też po rejestracji sygnałów).

Dzięki możliwości wyzwalania analizy w czasie rzeczywistym za pomocą m.in.: identyfikatora pakietu, konkretnej sekwencji tokenów, ramek lub danych, konkretnego stanu magistrali czy błędów, możliwe jest diagnozowanie specyficznych problemów. Pakiety są automatycznie grupowane w CATC Trace i istnieje możliwość generowania raportów dotyczących wykorzystania magistrali, przepływności, długości pakietów i błędów. Analizator daje możliwość rejestracji do 256 MB przebiegów, dzięki wbudowanej pamięci oraz nagrywania dłuższych sekwencji wprost na dysk twardy.

Do podstawowych cech analizatora Mercury T2 należą także: automatyczna detekcja prędkości transmisji USB 2.0 (low, full, high speed) i obsługa USB On-The-Go. Dzięki wysokoimpedancyjnej sondzie, analizator nie wpływa na badany sygnał.

Co ważne, urządzenie potrafi dekodować kilkadziesiąt klas urządzeń USB, co pozwala skupić się na wysokopoziomowej analizie zdarzeń na magistrali i ominąć żmudne dekodowanie komend specyficznych dla konkretnego typu urządzenia.

Dzięki kieszonkowym rozmiarom (80 x 90 x 24 mm, 158 g) i zasilaniu z USB, Mercury T2 można wykorzystywać jako przenośny, podręczny analizator. Oprócz wersji standardowej, dostępna jest także zaawansowana wersja urządzenia, wyposażona w poszerzone możliwości sekwencyjnego wyzwalania zdarzeniami, opcję automatyzacji pomiarów za pomocą skryptów, weryfikacji post factum oraz eksportu informacji o przebiegach w warstwie pakietów do plików CSV.

Szczegółowe informacje, notę katalogową i noty aplikacyjne można znaleźć na stronie produktowej analizatora.

Dystrybutorem produktów Teledyne LeCroy w Polsce jest firma NDN – Zbigniew Daniluk, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, tel/fax: 22 641-61-96, 22 644-42-50, 22 641-15-47, e-mail: ndn@ndn.com.pl, www.ndn.com.pl.

O autorze