LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
IoT

Nowe, bezprzewodowe interfejsy operatorskie firmy Honeywell

 

 

 

 

Firma Honeywell poszerzyła swoją linię bezprzewodowych modułów automatyki przemysłowej Limitless o przyciskowe interfejsy operatorskie. Urządzenia, nazywane przez producenta WOI (Wireless Operator Interface), pozwalają na zdalne włączanie i wyłączanie urządzeń czy informowanie o zdarzeniach w ciężkich warunkach przemysłowych.

Dostępne są modele wyposażone w jeden z trzech typów przycisku: grzybkowy o średnicy 29 mm, grzybkowy o średnicy 44 mm lub 22-milimetrowy przycisk z pierścieniem zabezpieczającym (flush button operator). Styki mogą być chwilowe lub zatrzaskowe. Interfejsy wykorzystują nielicencjonowane protokoły standardu 802.15.4 (2.4 GHz), tworząc połączenia punkt-punkt. Zasięg, przy łączeniu się z innymi produktami serii Limitless, wynosi do 305 m.

Interfejsy są zamknięte w aluminiowej obudowie o stopniu ochrony IP65 i zasilane z baterii litowo-tionylowo-chlorkowej o napięciu 3.6 V i czasie życia przekraczającym 1,5 roku. Antena może być montowana bezpośrednio na obudowie lub umieszczona w innym miejscu i podłączona za pomocą przewodu. Interfejsy spełniają szereg norm EMC (EN 300 328 v1.7.1, EN 61326-1, EN 301 489-1 V1.8.1 i EN 301 489-17 V2.1.1) oraz są odporne na wstrząsy (norma IEC 60068-2-27) i wibracje (IEC 60068-2-6). Mogą pracować w temperaturach od -25 do +50°C.

Zastosowanie bezprzewodowych układów automatyki tego typu pozwala realizować systemy sterowania, których nie dało się do tej pory wdrożyć z powodu trudności z położeniem kabli oraz ułatwia rekonfigurację istniejących już systemów, a także ogranicza koszty, związane ze zużywaniem się przewodów, zwłaszcza będących w ruchu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej interfejsów, a w szczególności w nocie katalogowej.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!