LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Tanie cyfrowe kontrolery sygnałowe firmy Microchip

 

 

 

 

Firma Microchip wprowadziła do swojej oferty kontrolery sygnałowe dsPIC33FJ32MC104, których główną zaletą jest połączenie wysokiej wydajności z niską ceną produktu. Nowe układy mogą znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach konsumenckich, przemysłowych, medycznych i innych, w których koszt budowy systemu jest jednym z najistotniejszych czynników.

Kontrolery sygnałowe dsPIC33FJ32MC104 oparte są na 16-bitowej zmodyfikowanej architekturze harwardzkiej. Maksymalna wydajność, z jaką mogą pracować układy, to 16 MIPS. Do zasobów pamięci kontrolerów należy 32 kB pamięci Flash oraz 2 kB pamięci SRAM.

Do peryferiów funkcjonalnych nowych kontrolerów firmy Microchip należy między innymi: 10-bitowy przetwornik A/C (14 kanałów), jednostka CTMU (Charge Time Measurement Unit) do aplikacji pojemnościowych, 16-bitowy moduł PWM (6-kanałów) oraz trzy komparatory analogowe. Układy wyposażono także w szereg peryferii zabezpieczających, takich jak Power-on Reset, Power-up Timer, Brown-out Reset, Watchdog Timer, czy też regulator napięcia. Do zasobów komunikacyjnych należą interfejsy UART, SPI oraz I2C.

Kontrolery dsPIC33FJ32MC104 mogą być zasilane napięciem z zakresu od 3.0 do 3.6 V i zostały dostosowane do pracy w zakresie temperatur od -40 do 125°C. Układy są dostępne w 44-wyprowadzeniowych obudowach TQFP, VTLA lub QFN. Kontrolery oferowane są w cenie 1.71 USD (przy zamówieniach od 10000 sztuk).

Więcej informacji na temat nowych cyfrowych kontrolerów sygnałowych z rodziny dsPIC33FJ32MC104 można znaleźć na stronie firmy Microchip.

Dystrybutorem Microchipa w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.