Nowe wzmacniacze operacyjne ogólnego zastosowania od firmy Microchip

 

 

 

Firma Microchip Technology przedstawiła trzy nowe rodziny (serie) wzmacniaczy operacyjnych ogólnego zastosowania MCP6H7X/8X/9X o niskim poborze mocy, które dostosowane są do poziomu napięcia zasilania i sygnałów wejściowych o wartości do 12 V. W nowych układach zastosowano takie same wyprowadzenia pinów jak w przypadku istniejących rodzin wzmacniaczy firmy Microchip, zasilanych napięciem 6 V i 16 V, dzięki czemu projektanci mogą łatwo migrować między układami w celu dobrania odpowiedniego napięcia pracy. Wzmacniacze są dostępne w konfiguracji pojedynczej (single), podwójnej (dual) oraz poczwórnej (quad).

Projektanci często muszą kompensować szumy pochodzące ze stanów przejściowych w zasilaczu i/lub sygnałów sumacyjnych. Dzięki dużej wartości współczynnika tłumienia sygnału sumacyjnego CMRR (Common Mode Rejection Ratio), dużej wartości współczynnika tłumienia wpływu zasilania PSRR (Power Supply Rejection Ratio), stabilności przy wzmocnieniu jednostkowym, oraz wyjściu rail-to-rail, nowe wzmacniacze operacyjne MCP6H7X/8X/9X są idealne dla aplikacji, które działają w zaszumionym środowisku, jak np.zasilacze w zastosowaniach motoryzacyjnych i przemysłowych. Dodatkowo, szerokie zakresy napięć pracy i trybu sumacyjnego oraz małe obudowy o wymiarach 2 x 3 mm sprawiają, że te wzmacniacze operacyjne nadają się dobrze do zastosowania w urządzeniach przenośnych i zasilanych na baterię, przeznaczonych na rynek konsumencki i medyczny.

Wszystkie z dziewięciu układów nowych rodzin wzmacniaczy operacyjnych MCP6H7X, MCP6H8X oraz MCP6H9X są już dostępne do nabycia jako egzemplarze próbne oraz dla zamówień hurtowych, w cenach zaczynających się od 0.54 USD za sztukę (dla zamówień od 5000 sztuk). Układy MCP6H71, MCP6H72, MCP6H81, MCP6H82, MCP6H91 oraz MCP6H92 są dostępne w 8-pinowej obudowie SOIC, oraz w obudowie TDFN. Układy MCP6H74, MCP6H84 oraz MCP6H94 są dostępne w 14-pinowej obudowie SOIC, oraz w obudowie TSSOP.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze