Sto najciekawszych produktów elektronicznych 2012 według portalu EDN Network

 

 

 

 

Portal EDN Network, stanowiący internetową wersję poważanego w środowisku inżynierów magazynu o tej samej nazwie, opublikował tegoroczną edycję swojej cyklicznej listy stu najciekawszych produktów elektronicznych (EBN Hot 100 products). Redaktorzy i czytelnicy EDN wybrali swoje typy w trzynastu kategoriach od elementów i układów scalonych, aż do kompletnych rozwiązań, oprogramowania i narzędzi projektowych.

Z końcem roku na różnych portalach pojawia się mnóstwo zestawień dotyczących najróżniejszych sfer życia. Mają one różne wady, ale z pewnością pozwalają szybko nadrobić zaległości w bieżącym śledzeniu nowinek. Tym, co czyni listę EDN szczególnie ciekawą jest fakt, że oprócz znanych produktów największych firm obejmuje ona też wiele mniej popularnych układów, których zalety ujęte są w krótkich, konkretnych opisach.

I tak w szczególnie interesującej nas kategorii mikrokontrolerów i układów przetwarzających wyróżnione zostały nie tylko mikrokontrolery popularnych producentów, jak np. seria F3 rodziny STM32 firmy STMicroelectronics, seria K70 rodziny Kinetis firmy Freescale, czy opisywany przez nas niedawno trójwymiarowy skaner gestów dłoni MGC3130 firmy Microchip. W zestawieniu znalazły się też bardziej niszowe układy takich firm jak ams, MIPS Technologies czy polskiej Digital Core Design. Pierwsza zaproponowała układy AS3421/2 aktywnego usuwania zakłóceń w systemach Bluetooth, druga rodzinę autorskich rdzeni IP Aptiv, a trzecia odświeżoną, według zapewnień DCD najszybszą na świecie architekturę 80C51.

EDN to miesięcznik wydawany w USA od 1956 roku, początkowo pod nazwą Electrical Design News. Należąca do jego wydawcy strona EDN Network jest nie tylko typową internetową odnogą magazynu z informacjami czy blogami redaktorów, ale też społecznością inżynierów wyposażoną w bazę różnych kursów i narzędzi oraz pomysłów projektowych. 

Pełną listę znaleźć można na stronach portalu EDN.com.

O autorze