LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Nowe możliwości realizacji dPMR z układami CML

 

 

 

 

Cyfrowe procesory CMX7131 i CMX7141, służące do realizacji systemów PMR (Private Mobile Radio), których funkcjonalność konfigurowana jest za pomocą specjalnych plików konfigurujących (Function Image), otrzymują teraz nowe możliwości. Dzięki nowym konfiguracjom mogą współpracować ze scalonymi odbiornikami kwadraturowymi, takimi jak CMX994.

Łącząc układ CMX7131/7141 z odpowiednim hostem i odbiornikiem z konwersją bezpośrednią, można zrealizować kompletne radio PMR bardzo niskim kosztem. Dzięki wbudowanej w konfiguracjach możliwości autonomicznego zarządzania odbiornikiem przez procesor CMX7131/7141, interakcja z mikrokontrolerem sterującym jest sprowadzana do minimum, co skutkuje mniejszym zużyciem energii, a zatem dłuższym życiem baterii.

Dwie nowe konfiguracje to:

7131/7141FI-7.x – przeznaczony do realizacji systemów cyfrowych dPMR, implementujący półdupleksowy modem 4FSK oraz interfejs radiowy, warstwę fizyczną i łącza danych dPMR, zgodne ze standardem ETSI TS 102 658 oraz pozwalający na autonomiczne sterowanie odbiornikiem z bezpośrednią konwersją.

7131/7141FI-8.x – przeznaczony do analogowych systemów PMR, implementuje przetwarzanie sygnałów, w tym głosu, modem FFSK 1200 b/s, CTCSS/DCS oraz sygnalizację Selcall, a także pozwala na autonomiczne sterowanie odbiornikiem z bezpośrednią konwersją.

Do realizacji systemów PMR z wykorzystaniem procesorów CMX7131/7141 CML poleca scalony odbiornik z konwersją bezpośrednią wyposażony w demodulatory I/Q CMX994.

Szczegółowe informacje dotyczące układów CMX7131/7141 można znaleźć na ich stronie produktowej.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!