Sklep z aplikacjami dla Raspberry Pi

 

 

 

 

Zyskujący na popularności także w Polsce komputer Raspberry Pi zyskał nowe, użyteczne narzędzie. Mowa o PiStore – wirtualnym sklepie z aplikacjami i materiałami szkoleniowymi dla Raspberry Pi. Swoje projekty w sklepie umieszczać może – po weryfikacji – każdy, zarówno podając cenę, jak i nieodpłatnie.

W dniu otwarcia sklep startował z 23 bezpłatnymi tytułami, wśród których znaleźć można było od aplikacji pokroju LibreOffice czy Asterisk po gry takie jak Freeciv i OpenTTD. Jedyną aplikacją płatną była gra Storm in a Teacup. Oprócz aplikacji w sklepie znaleźć można również tutoriale, podręczniki i instrukcje, a także multimedia związane z platformą, np. magazyn MagPi.

Ciekawym aspektem sklepu PiStore jest system rekomendacji. Każdy użytkownik może oceniać i recenzować aplikacje, a system analizuje jego gust i poleca mu następnie aplikacje, które są podobne do tych, które mu się podobały. Wkrótce w systemie ocen i recenzji mają się też pojawić elementy rywalizacji – odznaczenia i rankingi najlepszych recenzentów.

PiStore jest dostępny online pod adresem, a także jako aplikacja dla systemu Raspbian (wersja Debiana zoptymalizowana dla Raspberry Pi). Aplikacja dająca dostęp do sklepu jest dołączona do nowej edycji systemu, którą można pobrać ze strony projektu, ale można ją też doinstalować ręcznie.

Autoryzowanym dystrybutorem komputerów Raspberry Pi w Polsce jest KAMAMI.pl.

O autorze