Bocube – nowy system obudów firmy Bopla

 

 

 

 

Niemiecki producent postawił przed sobą ambitny plan redefinicji standardów w dziedzinie obudów przemysłowych i wprowadził na rynek system Bocube. Składa się on z obudów w 11 rozmiarach, z dwóch materiałów, dostępnych w wielu wariantach wykonania i koloru, dających 66 standardowych kombinacji.

Firma postawiła na prostotę i uniwersalność. Obudowy Bocube składają się z czterech części i wyposażone są w opatentowany system zawiasów pozwalających na łatwy montaż i użytkowanie. Obudowy można montować i zamykać bez użycia narzędzi, chociaż możliwe jest też opcjonalne skręcanie śrubami, a do jej otwarcia potrzebny jest tylko śrubokręt. Na ściankach jest dużo miejsca do wyprowadzania złączy i wiązek przewodów. Opcjonalnie dostępne są też uchwyty do montażu obudów na ścianie i inne akcesoria, np. plomby.

Jeśli chodzi o kwestie estetyczne – obudowy Bocube dostępne są w dwóch podstawowych wersjach kolorystycznych: grafitowej (podobnej do RAL 7024) i jasnoszarej (podobnej do RAL 7035). Inne kolory dostępne są na zamówienie. Pokrywki do Bocube dostępne są natomiast także w wersji przezroczystej, pozwalającej np. obserwować zamontowany wewnątrz panel kontrolny lub stan urządzenia. Dzięki specjalnemu zagłębieniu można w pokrywkach instalować klawiatury membranowe.

Bocube są wykonane z ABS lub PC (poliwęglanu) spełniających normę UL 94 V0, odpornych na płomienie i samogaszących się. Mają stopień ochrony IP 66/IP 67 DIN EN 60529 i bardzo dobrze nadają się do recyklingu.

Szczegółowe informacje można znaleźć w katalogu dostępnym online, a także w filmiku promocyjnym, który jest do obejrzenia na stronie http://www.bopla.de/en/company/new-products/bocube.html.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze