Gwarancja firmy ST na 4 miliony zapisów do pamięci EEPROM

 

 

 

 

Firma ST Microelectronics daje gwarancję na 4 miliony zapisów w temperaturze pokojowej (25 °C) do wszystkich produkowanych przez siebie pamięci EEPROM o pojemności od 32 kbit do 2 Mbit i protokole komunikacji SPI lub I2C.

Oznacza to czterokrotne zwiększenie liczby gwarantowanych cykli zapisu (wcześniej producent gwarantował 1 milion zapisów). Firma ST wciąż udoskonala swoje pamięci EEPROM, osiągając nawet do miliarda zapisów w pamięciach M95M01, M95M01-R) z protokołem SPI.

ST Microelectronics to jeden z czołowych producentów pamięci EEPROM. W ofercie firmy można znaleźć produkty wykorzystujące wszystkie popularne interfejsy komunikacji (SPI, I2C, Microwire), działające z napięciami zasilania od 1,6 do 5,5V i w szerokim spektrum temperatur (nawet do 150 °C). Częstotliwość pracy interfejsu komunikacyjnego może osiągać do 1 MHz w przypadku interfejsu I2C i aż do 20 MHz w przypadku SPI. Do wyboru są różne pojemności pamięci: od 1 kbit do 2 Mbit oraz różne obudowy: PDIP8, SO8, TSSOP8, MLP2x3 lub WLCSP.

Ceny pamięci wahają sie od dwóch do kilkunastu złotych, w zależności od wymaganych parametrów. Dla bardziej wymagających klientów ST oferuje możliwość wyprodukowania pamięci o dokładnie zadanych parametrach.

Więcej informacji oraz katalog produktów można znaleźć na stronie www firmy ST Microelectronics.

O autorze