Nowa seria mikrokontrolerów C2000 Piccolo z interfejsem USB i CAN

 

 

 

 

Firma Texas Instruments wprowadza do swojej oferty serię mikrokontrolerów z  rodziny C2000 Piccolo, której układy wyposażone są w interfejs USB 2.0 i CAN. Ma to pozwolić projektantom na tworzenie systemów systemów wymagającym diagnostyki i zmian oprogramowania w miejscu pracy.

Mikrokontrolery nowej serii Piccolo F2806xU dedykowane są, podobnie jak inne mikrokontrolery Piccolo, przede wszystkim do zastosowania w aplikacjach sterowania w czasie rzeczywistym. Dzięki wyposażeniu w dodatkowy, 32-bitowy koprocesor zmiennoprzecinkowy CLA (Control Law Accelerator) oraz jednostkę obliczeniową VCU (Viterbi Complex Math Unit), układy te dobrze radzą sobie w zastosowaniach sterowania w zamkniętej pętli i wykonywaniu algorytmów komunikacyjnych.

Mikrokontrolery F2806xU są wyposażone m.in. w 12-bitowy przetwornik A/C o częstotliwości próbkowania 3 MS/s oraz analogowe komparatory o czasie odpowiedzi tylko 30 ns z wbudowanymi 10-bitowymi źródłami odniesienia, które mogą zostać skonfigurowane do bezpośredniego sterowania wyjściami PWM. Wbudowany stabilizator pozwala na zasilanie układów z jednego źródła napięcia.

Możliwość dokonywania diagnostyki i zmian w miejscu pracy urządzenia jest szczególnie pożądana w systemach energetycznych, telekomunikacyjnych i układach sterowania silnikami.

Ceny nowych mikrokontrolerów TI zaczynają się od 4.95 USD przy zamówieniu 1000 sztuk. Układy te są dostępne w wielu wariantach pojemności pamięci, wydajności i obudowy. Dla nowych mikrokontrolerów Piccolo dostępnych jest wiele narządzi, takich jak zestawy ewaluacyjne controlSTICK, cotrolCARD i Experimenter’s Kit, a także zestawy specyficzne dla układów energetyki i sterowania silnikami oraz środowisko projektowe controlSUITE. Warto wspomnieć, że wszystkie układy rodziny C2000 są kompatybilne, jeśli chodzi o kod, pozwalając projektantom na skalowanie projektów i dobór mikrokontrolerów o częstotliwości taktowania od 40 do 300 MHz.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej nowych układów.

Dystrybutorem produktów firmy Texas Instruments w Polsce jest Silica Warszawa: Avnet EM Sp. z o.o., ul. Marynarska 11, 02-674 Warszawa, tel.: 22 2565760, fax: 22 2565766, http://www.silica.com, e-mail:  warszawa@silica.com.

O autorze