Dedykowany do transmisji dźwięku moduł Bluetooth firmy Microchip

 

Dedykowany do transmisji dźwięku moduł Bluetooth firmy Mirochip

Firma Microchip zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego modułu Bluetooth RN52 przeznaczonego do urządzeń audio. Producent liczy, że jego nowy produkt znajdzie zastosowanie w wielu mobilnych urządzeniach np. tabletach i telefonach komórkowych typu smartphone.

Moduł RN52 pozwala na bezprzewodową transmisję dźwięku zgodnie z jednym z kilku profili standardu Bluetooth 3.0: SPP, S2DP, HFP/HSP, AVRCP lub iAP. Gotowa implementacja stosu Bluetooth oraz obsługa najważniejszych standardów audio sprawiają, że dodanie modułu RN52 do projektu będzie wyjątkowo proste. Moduł Bluetooth firmy Microchip obsługuje też szereg popularnych kodeków, tj. MP3, AAC, SBC i aptX.

RN52 będzie sprzedawany w zintegrowanej obudowie do montażu powierzchniowego, o wymiarach 13,6 x 26 x 3,2 mm. Moduł udostępnia weście i wyjście audio, porty I/O oraz interfejsy: UART, USB i SPI. Konfigurację modułu RN52 można wykonać przy użyciu komend ASCII. Firma Microchip zwróciła uwagę na energooszczędność urządzeń w moblinych zastosowaniach – do zasilenia RN52 konieczne jest napięcie z zakresu 2,7–3,6 V, a pobór prądu wyniesie ok. 30 mA.

Wprowadzenie modułu do sprzedaży planowane jest na marzec 2013 r., a jego cena ma wynieść 16 USD (dla zamówień w wysokości 1000 sztuk).

Dla osób chcących przetestować nowy produkt firmy Microchip przygotowany został zestaw ewaluacyjny RN-52-EK. Oprócz modułu RN52 na płytce zestawu znajdują się dwa gniazda audio (na mikrofon i na głośniki), gniazda do komunikacji z modułem, wzmacniacz dźwiękowego sygnału stereo, obwód zasilania, pomocnicze diody LED i przyciski. Dzięki temu zestaw jest kompletną platformą sprzętową pozwalającą na łatwe tworzenie aplikacji testowych. Koszt zestawu to 169,95 USD.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www firmy Microchip.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze