Miniaturowe regulatory napięcia LDO firmy Toshiba

 

Miniaturowe regulatory napięcia LDO firmy Toshiba

Europejski oddział firmy Toshiba ogłosił wprowadzenie do produkcji nowych regulatorów napięcia LDO (low drop-out) z serii TCR2EN o miniaturowych rozmiarach, niskich szumach oraz niskim spadku napięcia pomiędzy wejściem i wyjściem napięcia zasilania.

Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć firmy Toshiba z zakresu technologii CMOS, wymiary układów wynoszą zaledwie 0,8 x 0,8 x 0,38 mm, co jest najlepszym wynikiem wśród układów o zbliżonej wydajności prądowej (dla regulatorów TCR2EN jest to 200 mA). Co więcej, układy z serii TCR2EN cechują się jednym z najmniejszych spadków napięcia pomiędzy wejściem a wyjściem napięcia zasilania, który wynosi jedynie 160 mV przy napięciu wyjściowym o wartości 2,5 V i prądzie 150 mA. Kolejnym godnym uwagi osiągnięciem firmy Toshiba w nowej serii produktów jest bardzo niski poziom szumów napięcia wyjściowego, którego średnia kwadraturowa (RMS) wysokość wynosi 35 μV (dla 2,5V i 10mA na wyjściu układu).

Układy z serii TCR2EN dostępne są dla różnych napięć wyjściowych z zakresu od 1,2 V do 3,6 V. Charakteryzują się upływnością prądu poniżej 35 μA i bardzo dobrą stabilnością – wahania napięcia wyjściowego nie przekraczają 55 mV w szerokim zakresie prądów wyjściowych.

Dla ułatwienia pracy projektantów, seria TCR2EN została wyposażona m.in. w system zapobiegający przepływowi zbyt dużych prądów (overcurrent protection), a także układ automatycznego rozładowywania napięcia wyjściowego po wyłączeniu układu.

Nowe regulatory LDO firmy Toshiba znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie istotne są małe gabaryty systemu, niskie zużycie energii i wysoka wydajność. Przykładowe aplikacje to telefony komórkowe, przenośne odtwarzacze multimedialne, komputery przenośne i inne małe urządzenia mobilne, zasilane ze źródeł o niskim napięciu.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie produktu.

O autorze