Zestaw płytek rozszerzeniowych dla STM32F4DISCOVERY

STM32F4DISCOVERY to płytka uruchomieniowa dla mikrokontrolerów STM32 z serii F4 (rdzeń ARM Cortex-M4), która cieszy się dużą popularnością wśród elektroników. Nic dziwnego, gdyż jest to tania, a zarazem kompletna platforma sprzętowa powalająca na rozpoczęcie pracy z układem STM32F4 (na płytce zintegrowano nie tylko mikrokontroler, ale również programator/debuger, przycisk, diody LED, obwód audio i dwa czujniki MEMS). Jest to zatem narzędzie idealne do nauki programowania mikrokontrolerów STM32F4, jak również do tworzenia prostych aplikacji z ich wykorzystaniem.

Aby użytkownicy STM32F4DISCOVERY mogli w łatwy sposób wykorzystać płytkę do realizacji bardziej rozbudowanych aplikacji, firma Embest opracowała specjalny zestaw płytek rozszerzeniowych o nazwie „Discover-MO:)”. Składają się na niego trzy płytki: DM-STF4BB, DM-LCD35RT i DM-CAM130.

DM-STF4BB to płytka bazowa, do której dołączone mogą zostać dwie pozostałe płytki należące do zestawu Discover-MO:)”. Sama płytka DM-STF4BB udostępnia obwód do transmisji danych w standardzie RS232 (układ do konwersji UART-RS232, gniazdo DB9), obwód do komunikacji Ethernet (Ethernet transceiver, gniazdo Ethernet), gniazdo na kartę pamięci MicroSD, złącze do kamery oraz dwa szpilkowe złącza sygnałowe będące wyprowadzeniem pinów mikrokontrolera.

 

DM-LCD35RT to płytka z wyświetlaczem. Wykorzystany wyświetlacz ma ekran o przekątnej 3,5 cala i rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Na wyświetlaczu umieszczony jest panel dotykowy (touch screen).

DM-CAM130 to płytka z kamerą. Zastosowana kamera dysponuje matrycą 1,3 Mpix, a więc może rejestrować obraz z rozdzielczością do 1280 x 1024 pikseli.

Więcej informacji o zestawie płytek rozszerzeniowych „Discover-MO:)” dla płytki uruchomieniowej STM32F4DISCOVERY można znaleźć na stronie www firmy STMicroelectronics  oraz na stronie www firmy Embest.

Płytki są do nabycia w sklepie internetowym KAMAMI.pl (DM-STF4BB, DM-LCD35RT i DM-CAM130).

O autorze