Zestaw ewaluacyjny dla mikrokontrolerów Precision32 SiM3L1xx (Cortex-M3)

Zestaw ewaluacyjny dla mikrokontrolerów Precision32 SiM3L1xx (Cortex-M3)

Firma Silicon Labs jest jednym z licznych producentów mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Cortex-M3. W ofercie producenta oprócz dwóch grup mikrokontrolerów ogólnego przeznaczenia SiM3U1xx (mikrokontrolery z interfejsem USB) i SiM3C1xx (bez USB) znajduje się grupa mikrokontrolerów o niskim poborze prądu – SiM3L1xx (pisaliśmy o nich tutaj). Z myślą o niej stworzony został nowy, tani zestaw ewaluacyjny o nazwie SiM3L1XX BADGER BOARD. Został on opracowany w taki sposób, aby użytkownik mógł skorzystać ze wszystkich zastosowanych w mikrokontrolerze rozwiązań z zakresu energooszczędności, a są to nie tylko wydajne tryby pracy o niskim poborze prądu, ale również specjalne peryferia takie jak zintegrowana przetwornica DC/DC i mechanizm skalowania napięcia zasilania.

Na płytce zestawu znajduje się mikrokontroler z grupy SiM3L1xx, wyświetlacz LCD, superkondensator (rodzaj kondensatora o bardzo dużej pojemności), diody LED, czujnik optyczny, interfejs programowania i debugowania, obszar do prototypowania, przycisk, złącze do pomiaru prądu oraz złącze USB.

Dla płytki opracowany został program demonstracyjny. Umożliwia on wyświetlanie na wyświetlaczu wartości pobieranego przez mikrokontroler prądu w różnych trybach pracy. Ponadto program demonstracyjny wykorzystując czujnik optyczny może odbierać informacje do wyświetlenia na wyświetlaczu z aplikacji telefonu komórkowego.

Jak podaje producent, płytka jest w stanie pracować nieustannie przez okres kilku dni, wykorzystując jako jedyne źródło energii superkondensator. Przez ten czas mikrokontroler wyświetla informacje na wyświetlaczu. Ponowne naładowanie superkondensatora trwa 90 sekund i odbywa się poprzez podłączenie płytki do komputera za pomocą przewodu USB.

Kompletny zestaw składa się z płytki oraz przewodu USB. Zestaw oferowany jest w atrakcyjnej cenie 30 USD i można go nabyć w sklepie internetowym firmy Silicon Labs.

Więcej informacji można znaleźć na stronie produktowej.  

Dla elektroników chcących wykonać projekt wykorzystujący mikrokontroler SiM3L1xx firma Silicon Labs zorganizowała konkurs, w którym można wygrać zestaw SiM3L1XX BADGER BOARD. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz, wpisując swoje dane osobowe oraz zamieszczając opis swojego projektu.

O autorze