LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Odbiorniki ultradźwięków do zastosowań medycznych od firmy Analog Devices

Odbiorniki ultradźwięków do zastosowań medycznych firmy Analog Devices

Firma Analog Devices opracowała nowe odbiorniki sygnałów ultradźwiękowych AD9675 i AD9674. Są one przeznaczone są do zastosowań medycznych (np. do obrazowania wnętrza ludzkiego ciała). Każdy z ośmiu kanałów odbiornika wyposażony jest w szereg rozwiązań pozwalających na osiągnięcie wysokiej jakości sygnału cyfrowego: przedwzmacniacz niskoszumny (LNA – low noise preamplifier), wzmacniacz o zmiennym wzmocnieniu (VGA – variable gain amplifier), demodulator kwadraturowy (I-Q demodulator) oraz filtr anit-aliasingowy (AAF – anti-aliasing filter). Maksymalny pobór mocy w każdym kanale odbiornika wynosi 150 mW.

Wykorzystane w układzie przetworniki A/C o rozdzielczości 14 bitów mogą pracować z częstotliwością do 125 MSPS (megasamples per second). Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań w każdym kanale odbiornika, stosunek sygnału do szumu (SNR) wynosi 75 dB. Całkowite wzmocnienie sygnału może dochodzić do 52 dB. Możliwe jest dodatkowe dwukrotne nadpróbkowanie w celu podniesienia jakości otrzymywanego sygnału cyfrowego.

W układzie AD9675 do komunikacji używany jest interfejs JESD204B, pozwalający na przesyłanie informacji z szybkością do 5 Gbps. Układ AD9674 oferuje jedynie standardowy interfejs LVDS. Oba odbiorniki oferowane są w obudowach BGA o rozmiarze 10 x 10 mm, a ich zestaw wyprowadzeń jest kompatybilny ze starszymi układami AD9670/AD9671. Cena jednostkowa wynosi 68 USD dla układu AD9675 i 62 USD dla układu AD9674 (zamówienia dla 1000 sztuk).

Bardziej szczegółowe informacje o układach AD9675 i AD9674 dostępne są na stronach produktowych: AD9675, AD9674.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!