Nowa seria oscyloskopów w rodzinie RTM firmy R&S

Nowa seria oscyloskopów w rodzinie RTM firmy R&S

Firma Rohde&Schwarz poinformowała o nowej serii oscyloskopów o nazwie RTM2000. Stanowi ona rozszerzenie rodziny RTM, którą do tej pory tworzyły dwa modele o paśmie 500 MHz: 4-kanałowy RTM1054 oraz 2-kanałowy RTM1052. Kluczowym wyróżnikiem oscyloskopów RTM2000 jest opcjonalna funkcjonalność MSO (Mixed-Signal Oscilloscope), która daje możliwość pracy z sygnałami cyfrowymi przy pomocy dedykowanych wejść i funkcji analizy.

Nowa seria oscyloskopów obejmuje po dwa modele o paśmie 350 MHz i 500 MHz, wyposażone w 2 lub 4 kanały analogowe oraz doskonały frontend analogowy o niskich szumach i wysokiej czułości pionowej, do 1 mV/działkę. Przyrządy RTM2000 udostępniają poszerzony zestaw triggerów (czas narastania i opadania, impuls o nieprawidłowym poziomie oraz typu Data2Clock), a także złącze wyjściowe Trigger Out. Nowe oscyloskopy R&S pozwalają też na łatwe definiowanie masek sygnałów, służących do automatycznego testowania prawidłowości przebiegów.

W opcji MSO do dyspozycji jest dodatkowo 16 kanałów cyfrowych, które pracują z próbkowaniem 2.5 GSa/s i pozwalają na zapis do 10 MSa na kanał w pamięci wewnętrznej, a w trybie przeplotu próbkują z częstotliwością 5 GSa/s i zapamiętują do 20 MSa. Pozwala to skutecznie badać systemy cyfrowe, a dzięki funkcji Activity View, także na bieżąco śledzić poziomy logiczne wszystkich kanałów, wyświetlanych w górnej części ekranu. Warto też wspomnieć, że przyrządy z rodziny RTM2000 potrafią dekodować sygnały z magistral szeregowych (do czterech magistral jednocześnie). Opcję MSO można aktywować w dowolnym momencie, gdyż odbywa się to poprzez podanie odpowiedniego kodu aktywacyjnego do oprogramowania urządzenia. W ramach MSO do przyrządu dołączone są także sondy logiczne.

Wszystkie modele z serii RTM2000 są wyposażone w ekran XGA o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli i przekątnej 8.4 cala. Ważnym ułatwieniem jest funkcja VirtualScreen, pozwalająca na zdefiniowanie na ekranie od 8 do 20 sekcji umożliwiających śledzenie wielu sygnałów. Przyrządy nowej rodziny oferują też funkcję QuickMeas, pozwalającą wyświetlić najważniejsze wyniki pomiaru po naciśnięciu jednego przycisku.

RTM2000 to seria średniej klasy oscyloskopów. Przyrządy te sprawdzą się w różnych zastosowaniach, przykładowo mogą to być prace serwisowe bądź proces tworzenia i testowania urządzeń elektronicznych.

Szczegółowe informacje na temat serii oscyloskopów RTM2000 można znaleźć na stronie produktowej.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 97.

O autorze