LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Koło Naukowe „Integra” zaprasza na „ROBOCOMP 2013”

Koło Naukowe „Integra” zaprasza na „ROBOCOMP 2013”

Głównym obszarem zainteresowania Koła Naukowego Integra działającego przy katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH są roboty mobilne. Chcąc szerzyć naszą fascynację i dzielić się pasją z innymi, razem stworzyliśmy imprezę, która wzbudza zainteresowanie i podziw dorosłych oraz porywa serca dzieci – Festiwal Robotyki „Robocomp”.

„Robocomp” od kilku lat wpisuje się w kalendarz największych polskich imprez związanych z tematyką robotyki amatorskiej. 11 maja 2013 roku odbędzie się już czwarta edycja tego wspaniałego, międzynarodowego wydarzenia. Staramy się, aby każdy uczestnik poczuł smak rywalizacji i miał możliwość zaprezentowania swojego robota, a zwiedzający w każdym wieku znaleźli coś dla siebie – zarówno zapaleńcy automatyki i elektroniki, jak również dzieci wraz z rodzicami.

Koło Naukowe „Integra” zaprasza na „ROBOCOMP 2013”

Główną atrakcją są zawody robotów organizowane na wzór zawodów odbywających się w całej Europie. Co roku na uczestniczy w nich kilkadziesiąt robotów. W szranki stają ze sobą konstruktorzy robotów śledzących linie, gdzie jak w Formule Pierwszej liczy się czas najszybszego przejazdu. Na specjalnie przygotowanych ringach walczą roboty sumo w różnych wariantach wagowo-rozmiarowych. Roboty „myszy” szukają wyjść z labiryntów, a naśladujące pająki roboty kroczące walczą o najszybsze pokonanie toru pełnego przeszkód.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się roboty prezentowane przez cały czas trwania festiwalu w kategorii Freestyle. W tej kategorii nie obowiązują żadne ograniczenia – twórcy mogą swobodnie popisać się swoją kreatywnością i inwencją twórczą. Dzięki temu często można się natknąć na nietypowe rozwiązania, cieszące oko efekty wizualne, a nawet roboty zaprogramowane aby naśladować układy taneczne!

Festiwal „Robocomp” to nie tylko zawody robotów i rywalizacja. Dla najmłodszych kibiców, w trakcie festiwalu odbywają się warsztaty pozwalające nawiązać im swój często pierwszy kontakt z elektroniką i robotyką. Jest to niezapomniane przeżycie, będące zarazem pierwszym krokiem na drodze do budowy własnego robota.

Dla starszych fanów elektroniki i robotyki proponujemy prezentacje firm związanych z branżą. Przedstawiane przez nich nowinki techniczne mogą być inspiracją dla przyszłych konstruktorów robotów.

Zakończeniem festiwalu jest finał urozmaicony konkursami dla publiczności. Jest to dla nas wspaniała okazja do rozdania upominków, aby następnym razem było Was, drodzy kibice, jeszcze więcej.

Więcej informacji na stronie.

Koło Naukowe „Integra” zaprasza na „ROBOCOMP 2013”