LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Miniaturowy 18-bitowy przetwornik A/C firmy Maxim Integrated

Miniaturowy 18-bitowy przetwornik A/C firmy Maxim Integrated

Firma Maxim Integrated poinformowała o opracowaniu nowego przetwornika A/C, nazwanego MAX11156. Jest to według zapewnień producenta najmniejszy dostępny na rynku 18-bitowy przetwornik A/C typu SAR (Successive Aproximation Register).

Układ MAX11156 umieszczony jest w 12-pinowej obudowie TDFN o rozmiarach 3 x 3 mm. Układ posiada też wewnętrzne źródło napięcia referencyjnego, co w połączeniu z małymi gabarytami pozwoli na zaoszczędzenie nawet 70% powierzchni płytki PCB w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Nowy przetwornik firmy Maxim Integrated przeznaczony jest do zastosowań, w których istotna jest szybkość i wysoka precyzja działania, np. w urządzeniach do testów automatycznych, systemach akwizycji danych i przyrządach medycznych. Osiąga on bowiem rozdzielczość 18 bitów przy stosunku sygnału do szumu (SNR) wynoszącym 94,6 dB, a szybkość pomiarów może dochodzić do 500 kSPS (kilosamples per second). Pobór mocy przy maksymalnej częstotliwości przetwarzania wynosi 26,5 mW.

Przetwornik MAX11156 zasilany jest napięciem stałym 5 V. Dzięki zastosowaniu technologii Beyond-the-Rails układ firmy Maxim Intergrated może mierzyć napięcia wejściowe w zakresie od –5 V do 5 V. Do konfiguracji i odczytu wyników przeznaczony jest popularny interfejs szeregowy SPI.

Ceny układów zaczynają się od 16,90 USD przy zakupie 1000 sztuk. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta.