LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

IGLOO2 – nowa rodzina układów FPGA firmy Microsemi

IGLOO2 – nowa rodzina układów FPGA firmy Microsemi

Firma Microsemi poinformowała o opracowaniu rodziny układów FPGA o nazwie IGLOO2. Nowe układy przeznaczone są do zastosowań w szerokiej gamie aplikacji (między innymi w przemyśle, lotnictwie i obronności) i mają stanowić konkurencję dla rodziny układów Cyclone firmy Altera i rodziny Spartan firmy Xilinx.

Na rodzinę IGLOO2 składa się siedem różnych serii układów: M2GL005, M2GL010, M2GL025, M2GL050, M2GL090, M2GL100, M2GL150. Układy wyposażone zostały między innymi w porty GPIO, do 240 bloków cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP), do 16 kanałów interfejsów 5G SERDES (Serializer/Deserializer), do około 150 tysięcy jednostek logicznych (LUT + DFF), a także magistralę PCIexpress.

Część popularnych interfejsów i systemów została zintegrowana z układem FPGA w postaci gotowych modułów, co pozwala zaoszczędzić komórki programowalne i przyspieszyć rozwój systemu. Są to między innymi interfejs SPI i kontrolery pamięci SRAM i DDR. Istnieje także sprzętowa obsługa szyfrowania AES256 i ECC, haszowania SHA256 i generacji losowych bitów NRBG. Firma Microsemi położyła bowiem duży nacisk na możliwość zastosowania układu w sytuacjach wymagających bezpieczeństwa danych. Warto też wspomnieć o zabezpieczeniu układów przed błędami pamięci i możliwość pracy w rozszerzonym zakresie temperatury (do 125°C).

Układy IGLOO2 charakteryzują się wysoką energooszczędnością, dzięki wprowadzeniu trybu Flash Freeze. W trybie tym podtrzymywana jest zawartość rejestrów i pamięci SRAM, a pobór energii spada do 1 mW.

Producent nowych układów FPGA zatroszczył się o dostępność dedykowanych dla nich narzędzi. Oprogramowanie Libero SoC, zawierające narzędzia od czołowych dostawców rozwiązań EDA (firm Synopsys i Mentor Graphics), pozwoli na efektywne programowanie układów IGLOO2. Na początku sierpnia producent planuje rozpoczęcie produkcji zestawu ewaluacyjnego, którego cena ma nie przekroczyć 300 USD.

Cena układów zaczyna się od 7 USD za sztukę.  Więcej informacji można znaleźć na stronie produktowej. Dostępny jest również film przedstawiający nową rodzinę układów FPGA firmy Microsemi.

26 czerwca 2013 r. firma Microsemi zorganizuje webinarium, które dotyczyć będzie układom IGLOO2. Więcej informacji o tym wydarzeniu oraz formularz rejestracji można znaleźć na stronie internetowej firmy Microsemi.